Premier League. Artem Milevskiy na celowniku Roya Hodgsona

Menadżer ?The Reds? Roy Hodgson rozważa wzmocnienie ataku swojej drużyny. Jego uwagę zwrócił napastnik kijowskiego Dynama i reprezentacji Ukrainy Artem Milevskiy.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Po ośmiu latach spędzonych w barwach Dynama Kijów Artem Milevskiy poszukuje kolejnych wyzwań w swojej karierze. Zainteresowanie rosłym napastnikiem wykazał Roy Hodgson, chcąc zapewnić swojej drużynie więcej opcji w ataku.

Przeszkodą w pozyskaniu Ukraińca może być cena wyznaczona przez klub z Kijowa. Zadłużony na 286 milionów funtów Liverpool, aby pozyskać napastnika Dynama będzie więc zmuszony do sprzedaży jednego z piłkarzy. Niezbędne fundusze mogą pochodzić z zapowiadanej sprzedaży Javiera Mascherano do Interu Mediolan. Kwota 25 milionów funtów proponowana przez Inter Mediolan wystarczyłby z pewnością do zaspokojenia jednocześnie żądań szefów kijowskiego klubu i spłaty części zadłużenia. Działacze Dynama wyceniają swoją gwiazdę na 13 milionów funtów.

Agent piłkarza Dennis Lachter w wywiadzie dla goal.com w samych superlatywach opisywał możliwości swojego klienta - Milevskiy jest piłkarzem, który mógłby grać dla Liverpoolu, Manchesteru United i Chelsea. Jest piłkarzem wysokiej klasy i mamy już jedną ofertę z czołowego klubu Premier League.

- Na dzień dzisiejszy kluby w Anglii oczekują na fundusze, które mogłyby wznowić ruch na rynku transferowym - uzupełnił.

Artem Milevskiy uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy ze Wschodniej Europy. Mimo 1,90 cm wzrostu chętniej pełni rolę napastnika grającego przodem do bramki, niż zgrywającego piłki do partnerów. Realizację takich boiskowych zadań ułatwia mu nienaganne wyszkolenie techniczne.

25-letni snajper podczas swojej przygody w Dynamie Kijów zdobył 42 bramki w 124 spotkaniach. W ukraińskiej reprezentacji zanotował 29 występów, podczas których 4 razy pokonał bramkarza rywali.

Australijski bramkarz w Liverpoolu?

Więcej o: