Steven Gerrard: Pepe Reina nadal jest bramkarzem światowej klasy

Kapitan ?The Reds? nadal wierzy w umiejętności bramkarza, mimo kompromitującej wpadki jaka stała się udziałem Reiny podczas niedzielnego spotkania z Arsenalem.- Jeden błąd nie sprawia, że golkiper jest zły.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Steven Gerrard zdecydował się wziąć w obronę Jose Manuela Reinę po nieudanej interwencji z meczu Liverpool - Arsenal W 91. minucie bramkarz gospodarzy łapał odbitą od słupka piłkę w sposób tak nieudolny, że ta ostatecznie wpadła do bramki drużyny "The Reds". Mimo tego błędu Reina cieszy się nadal ogromnym zaufaniem w drużynie. Świadczą o tym słowa kapitana drużyny - Według mnie Pepe jest jednym z najlepszych bramkarzy świata i jestem pewien, że udowodni to w trakcie reszty sezonu. Uratował już dla klubu wiele punktów, a podczas tej niefortunnej interwencji z niedzielnego spotkania ogromną rolę odegrało słońce - stwierdził Gerrard na oficjalnej stronie internetowej. - Nie raz będziemy prowadzić 1:0 i Reina uratuje nas przed stratą punktów paradami światowej klasy.

Gerrard odniósł się także do sytuacji, w której czerwoną kartką został ukarany Joe Cole - Myślę, że po prostu nie miał szczęścia. Żółta kartka byłaby tu odpowiednia, ale jeśli robisz wślizg tuż przed oczami kibiców przyjezdnych, wpływa to na ocenę sytuacji przez arbitra. Tak właśnie stało się tym razem.

Podsumowując całe spotkanie dodał - Jestem bardzo nieszczęśliwy z tego powodu, że nie zdobyliśmy kompletu punktów. Ciężko jest grać w osłabieniu przeciwko Arsenalowi, który gra w jedenastu. Strata zawodnika, gdy do końca meczu pozostało 45 minut i zdobycie czegoś mimo tej sytuacji musi nas jednak cieszyć. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie i zdyscyplinowani.

Kapitan z optymizmem patrzy na nadchodzące rozgrywki Premier League - jeśli będziemy kontynuować taką postawę, takiego ducha walki, czeka nas naprawdę dobry sezon.