Maradona chce pracować w Anglii i liczy na ofertę Aston Villi

O tym, że Argentyńczyk jest zainteresowany prowadzeniem drużyny z Premier League poinformował jego europejski rzecznik Walter Soriano.

- Angielski futbol i sposób życia w tym kraju pociąga Diego i wiem, że bardzo chciałby przenieść się na Wyspy. Jeżeli właściciel Randy Lerner złoży mu poważną propozycję, jestem pewien, że Maradona rozpatrzy ją pozytywnie - powiedział Soriano.

Zespół z Birmingham szuka następcy Martina O'Neilla, który kilka dni temu zrezygnował z posady po czterech sezonach pracy przy Villa Park. Nie da się ukryć, że przy innych kandydatach Maradona wygląda jak żółtodziób. Według angielskich mediów większe szanse na objęcie posady ma pracujący z Ajaksem Martin Jol oraz Sven Goran-Eriksson. W przeciwieństwie do Maradony obaj szkoleniowcy znają realia angielskiej piłki. Pierwszy z nich przez wiele lat trenował Tottenham, natomiast Szwed oprócz prowadzenia Manchesteru City pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Anglii.

Maradona w swoim trenerskim CV ma tylko pracę z reprezentacją Argentyny. Dotarcie z "Albicelstes" do ćwierćfinału MŚ w RPA można jednak uznać za jego porażkę. Po mundialu skonfliktowany z działaczami argentyńskiej federacji stracił pracę.

Właściciel Aston Villi krytykuje Manchester City ?

Więcej o: