Piłka nożna. Angielska Federacja Piłki Nożnej: Następny selekcjoner Anglikiem

Adrian Bevington, rzecznik prasowy FA (Angielska Federacja Piłki Nożnej) w rozmowie z dziennikarzami Radia BBC powiedział, że następcą Fabio Capello będzie na pewno Anglik. Obecny trener angielskiej drużyny narodowej ma ważny kontrakt do 2012 roku.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

- Ze współpracy z Fabio Capello jak i wcześniej ze Svenem - Goranem Erikssonem jesteśmy zadowoleni, ale następnym szkoleniowcem naszej reprezentacji powinien być Anglik. Takie zdanie jest nie tylko moje, ale i innych członków związku. Uważamy, że drużyna narodowa Anglii powinna być prowadzona przez Anglika - powiedział w programie Live Sportsweek Bevington.

O Capello, którego podopieczni na mundialu zaprezentowali się poniżej oczekiwań, zrobiło się znowu głośno, kiedy po wygranym z Węgrami towarzyskim meczu (2:1), na konferencji prasowej szkoleniowiec ogłosił koniec reprezentacyjnej kariery Davida Beckhama , wcześniej nie poinformowawszy o swojej decyzji piłkarza.

- Po mundialu wielu ludzi zmieniło zdanie o Capello - powiedział rzecznik prasowy FA. - Naszym obowiązkiem jest wspierać szkoleniowca, jak tylko potrafimy najlepiej. Możliwe, że i tym razem możemy mu pomóc. Wydaje się nam, że nadszedł czas, aby poprawić komunikację między selekcjonerem, a piłkarzami - skomentował zamieszanie z Beckhamem i Capello w rolach głównych Bevington.

Przedstawiciel FA potwierdził również, że 17 listopada Anglia zmierzy się na Wembley w meczu towarzyskim z Francją. W planach włoskiego trenera miało to być pożegnalne spotkanie Davida Beckhama.

Nie chcę pożegnalnego meczu w kadrze - David Beckham