Given może zostać wypożyczony do Arsenalu?

Jak donosi brytyjski dzienniki ?Metro? Arsenal Londyn poważnie interesuje się możliwością wypożyczenia z Manchesteru City bramkarza Shay'a Givena. Bramkarzami Arsenalu są Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny.

Trener Manchesteru City Roberto Mancini nie podjął jeszcze decyzji, kto będzie pierwszym bramkarzem w rozpoczynającym się w najbliższy weekend sezonie Premier League. Jak spodziewają się brytyjskie media w wyjściowej jedenastce ma szansę dostać Joe Hart, który w zeszłym sezonie bardzo dobrze spisywał się na wypożyczeniu w Birmingham.

Rezerwowym miałby wtedy zostać Shay Given, ale 34-letni bramkarz woli grać. - Jestem na takim etapie mojej kariery, że potrzebuję gry. Nie mam przed sobą miliona lat gry w piłkę. Ale wszystko zależy od tego pierwszego meczu. Jeśli usiądę na ławce, poszukam możliwości transferu i zobaczę jakie będą opcje - mówi Given.

Brytyjskie media spodziewają się, że trener Arsenalu będzie szukał pierwszego bramkarza, po tym jak w sparingach bardzo słabo spisują się Łukasz Fabiański (w sobotę puścił trzy bramki w sparingu z Legią Warszawa) oraz Hiszpan Manuel Almunia.

Jak twierdzi "Metro" ewentualne wypożyczenie Givena będzie zależało od trenera Manciniego i tego czy będzie chciał wzmocnić rywala w walce o czołowe lokaty.

Wenger do Fabiańskiego: bye, bye! LEgia - Arsenal 5:6. Radosny futbol, kłopot z Fabiańskim >

Więcej o: