Premier League. Martin O'Neill rezygnuje z prowadzenia Aston Villi

Pięć dni przed rozpoczęciem nowego sezonu Premier League, dotychczasowy menedżer Aston Villi, Martin O'Neill, niespodziewanie zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu. To dla nas niespodzianka - przyznają zawodnicy.

Aston Villa nie przedstawiła powodu odejścia O'Neilla. Mówi się, że Irlandczyk był sfrustrowany polityką transferową klubu i chęcią sprzedaży kluczowych dla drużyny zawodników - Jamesa Milnera i Ashleya Younga. Przed poprzednim sezonem szkoleniowiec stracił Garetha Barry'ego (odszedł do Manchesteru City), w miejsce którego klub nie sprowadził wartościowego zastępcy.

- To dla nas niewątpliwie niespodzianka - powiedział amerykański bramkarz Brad Guzan, przebywający obecnie na zgrupowaniu kadry w USA. Przyznał także, że rozmawiał z kolegami z drużyny, według których O'Neill wyszedł z porannego poniedziałkowego treningu, a popołudniu ogłosił rozstanie z klubem. - Nie jestem do końca pewny dlaczego. Teraz musimy znaleźć sposób, by w pełni przygotować się do początku sezonu - zakończył Guzan.

Poprzedni sezon Aston Villa zakończyła na szóstym miejscu. Martin O'Neill, który w 2006 roku zastąpił na stanowisku menedżera Davida O'Leary'ego, miał w tym sezonie wprowadzić klub do wymarzonej Ligi Mistrzów. Zadania nie wykonał. Po odejściu z klubu Irlandczyk przyznał na stronie internetowej klubu:

- Zawsze byłem zadowolony z czasu, który spędziłem w Aston Villi. Dlatego też w tym momencie opuszczam ten wspaniały klub. Chciałbym oddać słowa uznania zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu i kibicom za wsparcie. Życzę im wszystkiego najlepszego i oczywiście pomogę w drobnych sprawach, z którymi zostawiam zawodników odchodząc z klubu.

Prezes Aston Villi, Paul Faulkner, również podziękował O'Neillowi za współpracę.

O'Neilla, który pracował w Aston Villi od lipca 2006 roku, zastąpi tymczasowo jego asystent Kevin MacDonald.

W sobotę 14 sierpnia piłkarze Aston Villi rozegrają pierwszy ligowy mecz sezonu 2010/2011 z West Ham United.

Aleksander Hleb chce przejść do Tottenhamu ?

Więcej o: