Premier League. Syryjczyk kupi FC Liverpool?

Kanadyjskie konsorcjum zarządzane przez syryjskiego biznesmena Yahyę Kirdi jest bardzo blisko kupienia Liverpoolu. O zaawansowanych rozmowach poinformował sam Kirdi.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

W kwietniu amerykańscy właściciele klubu Tom Hicks i George Gillet jr wystawili go na sprzedaż. Skłoniła ich do tego głównie zła sytuacja finansowa. Liverpool ma 374 mln dol. długu.

- Wypracowaliśmy porozumienie w głównych punktach, m.in. cenę klubu, spłatę zadłużenia wobec banków i finansowanie budowy nowego stadionu Stanley Park - powiedział Kirdi, który reprezentuje grupę syryjskich i kanadyjskich biznesmenów. Syryjczyk zajmuje się inwestycjami w Europie i Ameryce Północnej, w imieniu grupo biznesmenów. Kupno klubu ma być jedną z nich. Kirdi jest też byłym reprezentantem Syrii w piłce nożnej.

Syryjczyk zapowiedział inwestycję w skład drużyny, która w zeszłym sezonie zajęła w lidze dopiero siódme miejsce i nie zagra w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

- Liverpool to klub masowy, z fantastycznymi kibicami, których można znaleźć w każdym zakątku świata. Jeśli zainwestujemy pieniądze w drużynę i nowy stadion, to zbudujemy podstawę do świetnych występów w Premier League i w europejskich pucharach na lata - zapowiedział Syryjczyk.

Oswiadczenie Kirdi pojawiło się trzy dni po tym, gdy chiński inwestor Kenny Huang zapowiedział, że rozważa przejęcie Liverpoolu.

Laurent Kościelny ? nie może się doczekać debiutu w Arsenalu

Więcej o: