Premier League. Salomon Kalou: Pieniądze nie dadzą Manchesterowi City tytułu

Napastnik Chelsea Londyn Salomon Kalou powiedział w wywiadzie dla Guardiana, że wielkie pieniądze, które Manchester City wydał w tym roku na nowych piłkarzy, nie znaczą, że klub ten będzie mistrzem Anglii.

Królem letniego okna transferowego w lidze angielskiej został bezsprzecznie Manchester City. Już wydał ponad 80 milionów funtów, a to jeszcze nie koniec. Jego szeregi zasilili tacy gracze jak Yaya Toure czy David Silv. W tym samym czasie Chelsea nie szalała, starała się raczej utrzymać obecną kadrę.

Jednak napastnik Chelsea Salomon Kalou nie przejmuje się zbytnio takim stanem rzeczy.

- Oni zrobili to samo w tamtym roku - zaczyna piłkarz.

- Nie wiem, czy będą silniejsi, nie jestem pewien. Samo to, że sprowadzasz kilku nowych piłkarzy za duże pieniądze nie znaczy, że będziesz na czele tabeli - dodaje Kalou.

- Wciąż są takie drużyny jak my, Manchester United, Arsenal, Liverpool - one są zawsze na szczycie. Manchester City sprowadził wielu dobrych piłkarzy, ale muszą swoją wartość potwierdzić na boisku. Nowi piłkarze nie gwarantują niczego - tłumaczy napastnik.

- My z kolei utrzymaliśmy prawie ten sam skład, co w minionym sezonie i uważam, że jest to dobra rzecz. Wprowadzimy kilku młodych graczy i znów będziemy groźni. To my jesteśmy mistrzem i to inne klubu muszą starać się nas zdetronizować - zakończył Salomon Kalou.

Fabiański z piekła do bramki Arsenalu? 

Więcej o: