Premier League. Ancelotti: Musimy zapomnieć o niepowodzeniach z MŚ

Większość reprezentantów Chelsea Londyn wraca z pomundialowych urlopów w nienajlepszych humorach. Menedżer Londyńczyków, Carlo Ancelotti, przyznaje, że jego piłkarze muszą zapomnieć o niepowodzeniach w RPA. - Musimy sobie przypomnieć końcówkę sezonu - powiedział Włoch.

O niepowodzeniach na mundialu muszą zapomnieć przede wszystkim Anglicy, Ashley Cole, Frank Lampard, John Terry oraz Francuzi Nicolas Anelka i Florent Malouda, którzy stanowią trzon drużyny "The Blues". Trener Londyńczyków, Carlo Ancelotti, prosi swoich piłkarzy, aby zapomnieli o niepowodzeniach.

- Zapomnijmy o mundialu, musimy pamiętać o dobrej końcówce sezonu. Ostatni rok był dla nas bardzo udany (Chelsea zdobyła dublet - Puchar Anglii i mistrzostwo kraju). Mistrzostwa świata to zupełnie inna historia, teraz musimy się skupić na stworzeniu dobrej atmosfery wewnątrz drużyny.

Włoch zdaje sobie jednak sprawę, że powtórzenie sukcesów z poprzedniego sezonu będzie trudne.

- Będzie bardzo ciężko wygrać więcej trofeów niż w ostatnim sezonie. Każdy oczekuje od nas jak najwięcej, ale w futbolu nie jest łatwo o powtórki. Wciąż mamy takie same cele, chcemy je ponownie osiągnąć. W zeszłym sezonie odpadliśmy za wcześnie z Ligi Mistrzów, teraz musi być lepiej - przyznał Ancelotti.

Premier League. Mancini opuścił zgrupowanie Manchesteru City  ?

Więcej o: