Ferguson: Musimy sprawić, aby Kuszczak czuł się doceniony

Manchester United wygrał 1:0 towarzyskie spotkanie z drużyną MLS - Philadelphia Union. Jedynego gola zdobył Gabriel Obertan. W pierwszym składzie "Czerwonych Diabłów" wystąpił Tomasz Kuszczak.

Decydującą bramkę Francuz zdobył w 76. minucie. Chwilę wcześniej to jednak Philadelphia mogła objąć prowadzenie. Manchester przed utratą gola świetną interwencją uratował Kuszczak.

Tuż po spotkaniu trener Sir Alex Ferguson chwalił amerykańskich kibiców oraz zawodników rywali. Ciepło wypowiadał się również o swoich piłkarzach, w tym o Tomaszu Kuszczaku. - Ma dopiero 28, a my musimy zrobić wszystko, aby czuł się doceniony. To jest bardzo trudne, bo doświadczenie i dyspozycja Edwina van der Sara jest niesamowita - powiedział Szkot.

Szkoleniowiec odniósł się również do przyszłości w Manchesterze Serba Nemanji Vidicia. W ostatnim czasie wiele mówi się, że jeden z najlepszych obrońców Premier League opuści United. - Myślę, że Vidić zostanie na Old Trafford na następny sezon - przyznał Ferguson.

Zwycięstwo z drużyną MLS było drugą wygraną "Czerwonych Diabłów" podczas ich pobytu w USA. Wcześniej w Toronto pokonali Celtic Glasgow.

Mancini sięgnie po gwiazdę reprezentacji USA? 

Więcej o: