Transfery. Liverpool chce płacić Cole'owi 90 tys. funtów tygodniowo

Liverpool ma zamiar podpisać kontrakt z byłym pomocnikiem londyńskiego Chelsea Joe Colem. Jak podaje The Guardian The Reds kuszą piłkarza umową opiewającą na 90 tysięcy funtów tygodniowo. Cole może być pierwszym nabytkiem Roya Hodgsona w roli szkoleniowca Liverpoolu.

Liverpool nie jest w stanie zapewnić Cole'owi występów w Lidze Mistrzów, ponieważ zajął dopiero siódme miejsce w lidze w ubiegłym sezonie. Może jednak przyciągnąć do siebie angielskiego obrońcę zagwarantowanym miejscem w pierwszej jedenastce i walką o triumf w Premier League.

Hodgson chciałby, by 28-letni piłkarz dał odpowiedź jeszcze w tym tygodniu, ponieważ nowy trener Liverpoolu przygotowuje prowizoryczny skład na mecze trzeciej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej, który odbędzie się 29 lipca. - Wiem, że się z nim kontaktowaliśmy i cieszę się, że prowadzimy rozmowy z tej klasy zawodnikami, ale nie mam nic do zakomunikowania na ten temat - powiedział Hodgson.

- Nie stawiam u bukmacherów, dlatego wszystko mi jedno, że już są przyjmowane zakłady na jego przejście do tego bądź innego klubu. Nie znam się na bukmacherstwie, dlatego nie ma o czym rozmawiać. Wiem, że Joe Cole jest w trakcie poszukiwań nowego klubu. Nie rozmawiałem z nim o tym, zamieniliśmy tylko kilka zdań jakiś czas temu. Proszę, pytać o transfery Christiana Purslowa - skomentował spekulacje na temat zmiany zespołu przez Cole'a.

Hodgson dodał także, że Cole spotyka się również właścicielem klubu George N. Gillettem. Joe Cole w ubiegłym sezonie w barwach Chelsea rozegrał 26 spotkań i strzelił dwa gole.

Holender nowym trenerem Fulham  ?

Więcej o: