Transfery. Barcelona daje 40 milionów za Fabregasa, Wenger ucina spekulacje

- Rozmowy o transferze Fabregasa są wstrzymane i nie chcemy do nich wracać - powiedział menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger. Trener ?Kanonierów? nawołuje do zaprzestania spekulacji o ewentualnym transferze Hiszpana do Barcelony. Tymczasem według Daily Mail Barcelona przygotowuje ostateczną ofertę za Fabregasa. Katalończycy mają wyłożyć na stół 40 milionów euro.

Zamieszania transferowego wokół Cesca Fabrega ciąg dalszy. Mimo, iż w Barcelonie nadal chcą transferu Hiszpana , wydaje się że przeprowadzka piłkarza do Barcelony jest coraz odleglejsza.

Po meczu towarzyskim z Barnet (wygranym przez Londyńczyków 4-0) do sytuacji ustosunkował się Arsene Wenger.

- On jest dla nas ważnym graczem, dodatkowo jest naszym kapitanem. To oczywiste, że chcemy go zatrzymać. Dlatego nie słuchamy żadnych ofert. Pracujemy bardzo ciężko, żeby nasza drużyna opierała się na młodych, zdolnych graczach. Ale on jest nam potrzebny - powiedział menedżer Arsenalu.

- Rozmowy są na razie wstrzymane i nie chcemy do nich wracać - uciął spekulacje Wenger.

Mimo zapewnień Wengera, przyszłość Fabregasa wciąż nie jest pewna. Brytyjska prasa donosi, że Barcelona przygotowała ofertę ostateczną za kapitana Kanonierów. Katalończycy, którzy na wzmocnienia przed sezonem mają 50 milionów euro nie są w stanie zaoferować Arsenalowi więcej niż 40 milionów.

Cesc Fabregas jest kapitanem Arsenalu Londyn. W 2006 roku podpisał z Kanonierami ośmioletni kontrakt. Wielokrotnie wypowiadał się jednak o możliwym powrocie do Hiszpanii (jest wychowankiem szkółki Barcelony). Po zdobyciu mistrzostwa świata, koledzy reprezentacyjni Fabregasa, aby przekonać władze do transferu założyli mu nawet koszulkę Barcelony . Kapitana Arsenalu w Barcelonie chętnie widziałby również Lionel Messi.

Barcelona wzięła 155 milionów euro pożyczki  ?

Więcej o: