Premier League. Ferguson nie naciska na zawodników z MŚ 2010

Sir Alex Ferguson planuje rozpoczęcie sezonu Manchesteru United bez gwiazd zespołu, które występowały na mundialu w RPA

Ferguson nie zamierza w meczu otwarcia z Newcastle na Old Trafford (16. sierpnia) korzystać z usług piłkarzy, którzy występowali na ostatnich mistrzostwach świata. Nie chce ich przemęczyć.

Na MŚ 2010 pojechali Wayne Rooney i Michael Carrick (Anglia), kapitan reprezentacji Francji Patrice Evra, skrzydłowy Korei Południowej Park Ji-Sung, serbski obrońca Nemanja Vidic i Meksykanin Javier Hernandez. Im wszystkim trener dał dodatkowy czas na odpoczynek.

"Czerwone Diabły" są wicemistrzami kraju. Sezon zakończyły za Chelsea. Na przedsezonowe tournee po Ameryce nie pojechał z zespołem żaden z wymienionych zawodników. Hernandez ma jednak dołączyć do kolegów 27. lipca, żeby zmierzyć się ze swoją byłą drużyną, Chivas.

Po obozie treningowym w Chicago, United zmierzy się z Celtikiem, Philadelphią Union, Kansas City Wizards i zespołem MLS All-Stars. Potem przyjdzie czas na mecz z Chivas i pojedynek o Tarczę Wspólnoty z Chelsea.

- Nawet Tarcza nie jest meczem, który trzeba wygrać. To ostatnia faza przygotowań - powiedział Ferguson. - To jest 8 sierpnia, potem są terminy międzynarodowe, a w kolejny poniedziałek mamy spotkanie z Newcastle - wylicza Szkot.

- W tym czasie, gdy ocenimy kondycję tych, którzy wrócą z mistrzostw świata, ponieważ przed 28. lipca do nas nie dołączą, będziemy wiedzieć czy któryś z nich powinien grać w meczu otwarcia - ocenia trener Manchesteru. - Sądzę, że żaden z nich nie powinien wyjść na boisko, ale może jeden albo dwóch wystąpi.

Wayne Rooney wygrał proces ?

Więcej o: