Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Transfery. Robinho kuszony przez Turków

Besiktas Stambuł jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem Brazylijczyka Robinho. Sam zawodnik, chcący wyrwać się z Manchesteru, mówi, że byłby zainteresowany przejściem do tureckiego zespołu.

Więcej o transferach w specjalnym dziale Sport.pl

Reprezentant Brazylii przebywa obecnie z kadrą na Mistrzostwach Świata, ma jednak na głowie także problemy związane z występami klubowymi. Zawodnik Manchesteru City drugą połowę poprzedniego sezonu spędził na wypożyczeniu w Santosie, do którego przeszedł po słabej grze w Anglii.

Jego transfer z Realu Madryt do Manchesteru City w 2008. roku był najwyższym w historii Premier League. Brazylijczyk w Anglii dużo częściej rozczarowywał niż zachwycał i "The Citizens" nie są raczej zainteresowani jego powrotem do zespołu. Sam zawodnik także chętnie zmieniłby otoczenie.

Jakiś czas temu głośno było o zainteresowaniu pozyskaniem Robinho ze strony Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii chyba raczej zrezygnowali już z tej opcji. Na czoło stawki w wyścigu po Brazylijczyka wysunął się Besiktas Stambuł. Ważnym czynnikiem przemawiającym za tym transferem może być osoba Bernda Schustera, który jest trenerem tureckiego zespołu. Niemiec wcześniej prowadził Robinho w Realu Madryt.

Niespodziewanie, nawet sam reprezentant Brazylii potwierdza, że byłby bardzo zainteresowany przejściem do Besiktasu, ponieważ bardzo dobrze wspomina współpracę z Schusterem. - Jeśli jest tam Schuster, mogę do nich przejść - deklaruje Robinho.

Rafael Benitez podbierze zawodnika Liverpoolowi? 

Więcej o: