Premier League. Liverpool chce odejścia Beniteza

Trzy miliony funtów zaproponował Liverpool Benitezowi w zamian za polubowne rozwiązanie umowy wiążącej trenera z klubem do roku 2014 - podają brytyjskie media.

Times i Guardian, prestiżowe brytyjskie dzienniki, zgodnie informują, że Liverpool Beniteza już nie chce. Jednak zważywszy na nowy kontrakt podpisany z Benitezem w 2009 roku, który wygaśnie dopiero w roku 2014, Liverpool musiałby za zwolnienie Hiszpana zapłacić 16 mln funtów - taką sumą bowiem, na wypadek przedwczesnego rozwiązania, Benitez zabezpieczył kontrakt.

Znajdujący się w trudnej sytuacji finansowej Liverpool (tylko w tym sezonie klub stracił 55 mln funtów, a łącznie jego długi wynoszą ponad 350 mln) nie jest w stanie zapłacić trenerowi zapisanej sumy. Dlatego działacze wpadli na pomysł polubownego rozwiązania umowy. Benitez dobrowolnie zrezygnuje ze stanowiska, a "The Reds" zapłacą mu za to 3 mln funtów.

Agent szkoleniowca, Manuel Garcia Quilon, powiedział: Nie wiemy nic ponad to, co się mówi. Natomiast Liverpool nie skomentował jeszcze rewelacji brytyjskiej prasy.

Benitez trafił na Anfield w 2004 roku i od razu stał się bohaterem - w swoim pierwszym roku pracy wywalczył tytuł najlepszej drużyny klubowej Europy, po pamiętnym finale Ligi Mistrzów z Milanem, który Liverpool wygrał po rzutach karnych.

Jednak od czterech lat Benitez nie wywalczył żadnego trofeum, a w ostatnim sezonie w lidze angielskiej zajął dopiero siódme miejsce. Miejsce wręcz kompromitujące dla klubu z ambicjami i chlubną historią, jakim jest bez wątpienia Liverpool.

Arsenal odrzucił ofertę Barcelony ?

Więcej o: