Piłka nożna. Didier Drogba: Nie jestem szalony na punkcie strzelania goli jak inni napastnicy

Gracz Chelsea nie ukrywa swojego wielkiego zadowolenia ze zdobycia pierwszego tytułu mistrza Anglii od momentu przybycia do Chelsea w 2004 roku. Drogba zdobył w tym sezonie dla Chelsea już 36 goli w 43 meczach, a może poprawić jeszcze ten wynik w finale Pucharu Anglii z Portsmouth.

- Od początku obozu przygotowawczego czułem, że ten sezon będzie bardzo udany dla mnie. Myślę, że jest to mój najlepszy sezon jak dotąd - stwierdził Drogba na oficjalnej stronie Chelsea.

Wrócił też do sytuacji z ostatniego spotkania Chelsea, gdzie doszło do przepychanki z Frankiem Lampardem o to kto ma wykonać rzut karny.

- Moim głównym celem nie jest strzelanie goli ale zdobywanie tytułów z Chelsea. Kiedy strzelę gola jest dobrze, ale czasami moje asysty cieszą mnie bardziej niż strzelone gole.

Drogba został także dołączony do grona najbardziej wpływowych ludzi świata przez magazyn TIME. - Tak, to jest najważniejsza nagroda dla mnie, ponieważ tu nie chodzi o futbol tylko, ale o to jakim jestem człowiekiem. Drogba powiedział też kilka słów o swojej fundacji, która wspomaga budowanie szpitali w jego rodzinnym mieście Abidżanie. - Postaramy się o więcej funduszy po mistrzostwach świata, bo nie chodzi o to, żeby te szpitale tylko powstały fizycznie, ale żeby ruszyły. Zrobimy to powoli, bez pośpiechu- zakończył gracz Chelsea.

Więcej o: