Premier League. Ferguson: Chelsea zasłużyła na tytuł

Manchester United podniesie się z porażki, jaką jest dla niego nieosiągnięcie czwartego z rzędu mistrzostwa Anglii - uważa trener Alex Ferguson

United łatwo pokonał w niedzielę Stoke (4:0) w ostatnim meczu sezonu. Tytuł przegrał jednak jednym punktem z Chelsea (wygrała 8:0 z Wigan).

- Oczywiście, że za rok powrócimy - powiedział Szkot. - Tak robi Manchester United.

- Postaramy się przywrócić tytuł najlepszemu miejscu na świecie.

Ferguson żałował, że nie udało się zdobyć rekordowych czterech mistrzostw pod rząd, ale był pełen pochwał dla Chelsea pod wodzą Carlo Ancelottiego.

- Zdobywcy tytułu w pełni na niego zasłużyli - dodał szkoleniowiec, który w 18 sezonach 11 razy sięgał po tytuł.

- To najtrudniejsza liga na świecie. Gratuluję Carlowi.

Ferguson wyznał jeszcze, że nie jest zaniepokojony sytuacją na Old Trafford.

- Mamy tu dobrą strukturę. Przez cały sezon pracowaliśmy nad wszystkim bardzo ciężko, a oceniać nasze wysiłki będziemy w lecie - powiedział.

Trener "Czerwonych Diabłów" podziękował też kibicom za wspaniały doping.

- Było jak na diabelskim młynie, ale tak już jest. Na wyniki niektórych spotkań musimy spojrzeć wstecz z żalem. Dwie porażki z Chelsea to z pewnością ogromne rozczarowanie. Ale były też niewiarygodne osiągnięcia i fantastyczne spotkania - ocenił.

Ferguson nie jest też zaniepokojony o zdrowie Wayne'a Rooneya, który w 77 min. niedzielnego spotkania musiał opuścić boisko. Pogorszyła się jego kontuzja pachwiny.

- Nie wydaje mi się, żeby to było coś poważnego. Na Anglię będzie zdrowy - rzucił Ferguson.

Za miesiąc rozpoczynają się mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA. 24-letni napastnik będzie jednym z filarów angielskiej reprezentacji.

Protestujący kibice Manchesteru ?

Więcej o: