Radosław Majewski walczy o Premier League

Przed kilkoma dniami Radosław Majewski podpisał trzyletni kontrakt z angielskim klubem Nottingham Forest. W sobotę przystępuje do walki o Premier League.

Aby się w niej znaleźć Nottingham musi najpierw wygrać dwumecz z Blackpool (pierwszy mecz w sobotę, rewanż w środę), a ewentualnie potem 22 maja na Wembley spotkanie ze zwycięzcą pary: Leicester - Cardiff. - Mamy 25 procent szans na awans, bo w barażach grają cztery drużyny. Najpierw gramy z Blackpool, nieprzyjemny rywal, dwa razy z nimi przegraliśmy. Typowy zespół z Championship - dużo walczą, są mocni fizycznie, mają bardzo złe boisko - mówi Sport.pl Majewski. - Plan klubu zakładał awans w dwa lata. Jeśli uda się już teraz będzie to dla nas sukces, którego nie zakładaliśmy. Forest jeszcze w ubiegłym roku bronił się przed spadkiem.

W przypadku awansu jego świeżo wynegocjowana pensja ulegnie podwyżce. -Może powiem tak, będzie wyższa o tyle, o ile Premier League różni się od Championship - dodaje.

Majewski do Nottingham przyszedł w lipcu ubiegłego roku, został wypożyczony z Polonii Warszawa za 150 tys. funtów. W ubiegłym tygodniu Polonia ostatecznie sprzedała 23-letniego pomocnika. Łączna suma transferu wyniosła 1,35 mln funtów. Wychowanek Znicza Pruszków rozegrał w tym sezonie w Nottingham 37 meczów w lidze, strzelił trzy gole.

Więcej o: