Premier League. Van Persie wraca do składu Arsenalu

Trener Arsenalu Arsene Wenger zapowiedział, że w składzie na środowy mecz ligowy z Tottenhamem znajdzie się napastnik Robin Van Persie. Holender od listopada leczył poważną kontuzję kostki.

- jest w składzie na derbowy mecz. Być może dla niego to trochę zbyt wcześnie, zobaczymy, ale jest w składzie - powiedział Wenger. - Kiedy biorę piłkarza do składu to znaczy, ze jest gotowy do gry i bardzo ciężko na to pracował. Oczywiście brakuje mu meczów, nie grał od dawna, ale fizycznie jest gotowy - dodał.

Oba zespoły walczą o trofea. Arsenal, trzeci w tabeli, traci do prowadzącej Chelsea trzy punkty. Piąty Tottenham ma cztery punkty straty do Manchesteru City, który zajmuje czwarte miejsce, dające prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Oba zagrają też bez kontuzjowanych piłkarzy. W Tottenhamie urazy wyeliminowały Niko Krajncara i Wilsona Palaciosa. Arsenal nie może skorzystać z umiejętności Williama Gallasa, Andrieja Arszawina, Cesca Fabregasa, Kierana Gibbsa i Aarona Ramseya.

Z powrotu do zdrowia Van Persiego cieszy się trener reprezentacji Holandii Bert Van Marwijk, który chce zabrać go na mundial do RPA.

Piłkarze chcą śledztwa w sprawie Wembley ?

Więcej o: