Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Fabregas nie zagra przynajmniej sześć tygodni

Cesc Fabregas nie zagra przez przynajmniej sześć tygodni - poinformował na swojej stronie internetowej Arsenal Londyn. Hiszpan w ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów z Barceloną (2:2) doznał kontuzji prawej nogi. Czwartkowe prześwietlenie wykazało drobne pęknięcie kości.

Kontuzja oznacza, że Fabregas nie zagra już do końca sezonu Premier League, ale jest jeszcze minimalna szansa na grę w finale Ligi Mistrzów, o ile Arsenal się do niego zakwalifikuje.

Do pęknięcia kości w prawej nodze Fabregas doszło w 85. minucie ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów z Barceloną, gdy Hiszpan zderzył się w polu karnym z Carlesem Puyolem. faulowany Fabregas sam wykonał jedenastkę, ale kilkanaście sekund później złapał się za nogę, usiadł na murawie. Z pomocą lekarzy dokuśtykał do linii bocznej, ale po zmrożeniu bolącego miejsca wrócił do gry.

Początkowo piłkarz sądził, że uraz jest wynikiem mocnego strzału z rzutu karnego, ale prześwietlenie wykazało, że to efekt zderzenia z Puyolem.

Fabregasa czeka teraz co najmniej sześciotygodniowy rozbrat z piłką, ale jeśli jego rekonwalescencja będzie przebiegać pomyślnie, piłkarz, o ile dostanie powołanie od selekcjonera hiszpańskiej reprezentacji, będzie gotowy na MŚ w RPA.

Chelsea największym wygranym ćwierćfinałów Ligi Mistrzów ?

Więcej o: