Premier League. Chelsea rozbiło na wyjeździe Portsmouth

Główny kandydat do mistrzostwa Anglii Chelsea Londyn pokonała na wyjeździe ostatnią drużynę tabeli Portsmouth aż 5:0. Dwie bramki dla ekipy Ancelottiego strzelił Didier Drogba

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

Chelsea dość asekuracyjnie zaczęła to spotkanie. Na pierwszego gola kibice The Blues czekali do 32. minuty. Wtedy to swoje pierwsze trafienie zaliczył Didier Drogba. Najlepszy strzelec drużyny walczącej o mistrzostwo Premier League dołożył kolejne trafienie w 77. minucie zawodów. W międzyczasie na boisku brylował Florent Malouda. Skrzydłowy Chelsea również dwukrotnie pokonał reprezentanta Anglii Davida Jamesa. Uczynił to na przestrzeni zaledwie dziesięciu minut, kolejno w 50. i 60. minucie widowiska. Wynik spotkania ustalił Frank Lampard. Legenda The Blues pogrążył drużynę czerwonej latarni ligi w ostatniej minucie.

Dzięki temu zwycięstwu londyńczycy wskoczyli na drugie miejsce w tabeli i zmniejszyli stratę do Manchesteru United do jednego punktu. Walka o prymat w Anglii zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Portsmouth, któremu odjęto dziewięć punktów po tym jak klub został przejęty przez zarząd komisaryczny, jest pewnym kandydatem do spadku z ligi.

Nie będzie wyprzedaży zawodników - Portsmouth zaprzecza doniesieniom prasy ?

Więcej o: