Premier League. Arsenal pokonuje West Ham i jest liderem

Arsenal Londyn dzięki zwycięstwu 2:0 w derbowym pojedynku z West Hamem, objął prowadzenie w tabeli Premier League. Była to szósta wygrana ?Kanonierów? z rzędu biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w jakich zespół bierze udział. Piłkarzem zespołu jest Łukasz Fabiański

Zobacz to na Zczuba.tv ?

Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Denilson już w piątej minucie meczu. Jego strzał po ziemi był możliwy dzięki udanej wymianie podań z Nicklasem Bendtnerem. Od 44 minuty Arsenal musiał grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Thomas Vermaelen.

Na szczęście dla "Kanonierów" jedenastkę wykonywaną przez Alessandro Diamantiego wybronił Manuel Almunia. Zwycięstwo Arsenalu przypieczętował wracający po kontuzji Cesc Fabregas. W 83 minucie wykorzystał on rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Matthew Upsona.

Zwycięstwo to pozwoliło Arsenalowi wyprzedzić o jeden punkt Manchester United i o trzy Chelsea. "Czerwone Diabły" w niedzielę spotkają się w hitowym meczu z Liverpoolem, a Chelsea pojedzie do Blackburn.

Więcej o Premier League - czytaj na Sport.pl ?