Premier League. Liga Mistrzów ucieka Liverpoolowi

Liverpool przegrał na wyjeździe z Wigan 0:1 i czwarte miejsce dające prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów coraz bardziej się oddala od ?The Reds?..

Obejrzyj porażkę Liverpoolu na Z Czuba TV

Liverpool przez cały mecz grał ospale, niedokładnie i bez przekonania i dość szybko stracił bramkę. W 35. minucie fatalnie zagrał Kuyt. Holender zamist wybić piłkę, podał wprost do Boyce, ten szybko odegrał do Rodallegi, któremu nie pozostało nic, tylko wpakować piłkę do siatki.

Wigan po strzeleniu bramki nie przestało atakować. Gospodarze mogli w drugiej połowie podwyższyć na 2:0, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy.

Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało. "The Reds" nie potrafili poważnie zagrozić bramce Chrisa Kirklanda. W 76. minucie bardzo dobrą okazję miał Fernando Torres, ale strzał Hiszpana przeleciał wysoko nad poprzeczką.

Liverpool po tej porażce zajmuje szóste miejsce w tabeli Premier League i traci jeden punkt do czwartego Tottenhamu, ale piłkarze z Londynu mają jeden mecz rozegrany mniej. Piąty Manchester City też ma punkt przewagi nad Liverpoolem, ale ma dwa zaległe spotkania. Tuż za plecami zespołu Rafy Beniteza czai się też Aston Villa, która traci co prawda trzy punkty, ale ma do rozegrania trzy zaległe mecze.

Wigan dzięki zwycięstwo awansowało z 16. na 14. pozycję i oddaliło ryzyko spadku.