Fabio Capello chwali Johna Terry'ego

Fabio Capello pochwalił siłę charakteru Johna Terry'ego w towarzyskim meczu z Egiptem. Mimo nerwowego początku spotkania, kapitan reprezentacji Anglii przyczynił się do zwycięstwa 3:1.

Część widzów buczała, gdy wyczytano nazwisko zawodnika na przedmeczowej prezentacji składów. Niektórzy kpili też, po pierwszym nieudanym wślizgu zawodnika Chelsea. Później kibice wspierali Terry'ego na równi z resztą zespołu.

Wszystko to było efektem afery obyczajowej, która rozpętała się po ujawnieniu romansu Terry'ego z dziewczyną kolegi z reprezentacji, Wayne'a Bridge'a. Przez pewien czas nie było wiadomo, czy Capello nie zdecyduje się pozbawić Terry'ego opaski kapitana. Ostatecznie nie podjął takiej decyzji. - Jestem z niego naprawdę zadowolony - chwalił zawodnika Chelsea po meczu. - Dziękuję kibicom za wsparcie reprezentacji i Johna. To jeden z najważniejszych dla niego występów, po całej tej pozaboiskowej historii. Zagrał fantastyczne spotkanie, i jestem teraz przekonany, że zawsze może grać na takim poziomie. Pokazał jak ważnym jest dla nas graczem. To dlatego właśnie wybrałem go na kapitana - rozpływał się w komplementach włoski szkoleniowiec Anglii.

- Było trochę drwin, ale wytrzymałem to - powiedział Terry. - Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii - dodał.

Kontrowersje wokół Ryana Shawcrossa ?

Więcej o: