Premier League. Mancini wzywa Teveza do powrotu

Trener Manchesteru City - Roberto Mancini rozkazał Carlosowi Tevezowi, by ten natychmiast powrócił do klubu. Argentyńczyk opuścił trzy ostatnie mecze "The Citizens", gdyż wyleciał do Buenos Aires, gdzie przedwcześnie urodziła się jego druga córka - Katie.

Po bezbramkowym remisie z Liverpoolem, Mancini wyraził swoją frustrację z powodu przeciągającej się nieobecności Teveza w Anglii: - Wciąż przebywa on w Argentynie i to jest dla nas spory problem, gdyż mamy bardzo ważny tydzień - powiedział Włoch. - Carlos wyjechał osiem dni temu i nawet nie wiem, czy wróci na mecz z Chelsea w sobotę.

Szkoleniowiec wyraził także obawę o formę swojego najskuteczniejszego napastnika: - Nie wiem, czy podczas pobytu w Argentynie, pracuje on nad swoją kondycją. Mam nadzieję, że wróci w ciągu dwóch najbliższych dni. Poleciłem mu, by pojawił się z powrotem i mam nadzieję, że stanie się to wkrótce - dodał Mancini.

Tevez wyjechał do Buenos Aires, gdyż jego żona Vanesa miała przedterminowy poród. Dziecko było w stanie krytycznym, ale już w ostatnią środę jego stan miał się polepszyć. Żona piłkarza dostała także zgodę na opuszczenie szpitala. Zdaniem Manciniego jest to wystarczający powód do powrotu piłkarza z Argentyny.

- Miał on pewne problemy rodzinne, ale teraz są one już rozwiązane. Potrzebuję go z powrotem - zadeklarował Mancini, który dodał, że ma duży problem z linią ataku. W pełni dyspozycji jest obecnie tylko Emmanuel Adebayor, a Craig Bellamy trenuje z zespołem dopiero od kilku dni. Z kolei Roque Santa Cruz ma kłopoty z kolanem

MU zainteresowane Miguelem Veloso ze Sportingu ?

Więcej o: