Hit nad hity. Shaq O'Neal chce wejść do klubu Polaka. "Zaraził się"

Shaquille O'Neal to absolutna legenda NBA, która doskonale radzi sobie po zakończeniu kariery. Ale wygląda na to, że nadal mu mało i według ustaleń "The Sun" planuje z przytupem wejść do świata piłki nożnej. Zamierza bowiem zostać udziałowcem klubu z Premier League, gdzie występuje zawodnik z Polski. - Mówił o zainwestowaniu poważnych pieniędzy - zdradził brytyjskiemu dziennikowi anonimowy informator.

Shaquille O'Neal to niekwestionowana legenda NBA, czterokrotny mistrz tej ligi, a także mistrz świata (1994) i olimpijski (1996). Po zakończeniu bogatej kariery nie narzeka na nudę, pracuje jako ekspert telewizyjny, działa także w gastronomii czy muzyce (jako DJ Diesel), uzyskał nawet tytuł naukowy doktora. - Po prostu pasjonuje mnie możliwość robienia rzeczy, które dotykają ludzi, sprawiają, że się uśmiechają i dobrze się bawią - mówił.

Zobacz wideo "Probierz sprytnie to rozegrał. Jest największym zwycięzcą"

Shaquille O'Neal chce zainwestować w klub Premier League. "Kocha brytyjski futbol"

Według informacji "The Sun" O'Neal planuje zainwestować w znany klub piłkarski. Chodzi o występujący w Premier League West Ham United, gdzie gra Łukasz Fabiański. "Zaraził się wirusem "Młotów" (przydomek West Hamu - red.) po obejrzeniu meczu w zeszłym sezonie i oświadczył, że jest zainteresowany zostaniem udziałowcem" - przekazał brytyjski dziennik, który ujawnił nieco więcej informacji dotyczących tej transakcji.

- "Shaq" kocha brytyjski futbol i mówił o zainwestowaniu w klub poważnych pieniędzy. Poszedł na mecz pod koniec sezonu i bardzo mu się podobało. Wiele zależy od tego, czy będzie miał odpowiednie finanse. Jest naprawdę zainteresowany tym, jaką umowę może zawrzeć - przekazał anonimowy informator "The Sun".

Shaquille O'Neal może zostać udziałowcem West Hamu United. "Fani będą zachwyceni"

Obecnie West Ham ma czterech głównych inwestorów. David Sullivan posiada 38,8 proc. udziałów,  czeski biznesmen Daniel Kretinsky 27 proc., Vanessa Gold 25,1 proc., a Albert "Tripp" Smith 8 proc. I to z nimi będzie negocjował O'Neal. "Fani prawdopodobnie będą zachwyceni tą inwestycją po stracie 18,3 mln funtów w sezonie 2022/23" - podkreślił brytyjski dziennik.

West Ham ostatnie rozgrywki zakończył na dziewiątym miejscu w tabeli Premier League i nie zakwalifikował się do europejskich pucharów, w których występował w trzech w ostatnich sezonach. W rozgrywkach 2022/23 udało mu się nawet wygrać Ligę Konferencji Europy.

Czy Shaquille O'Neal to najlepszy środkowy w historii NBA?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.