Wielki transfer Sebastiana Szymańskiego? Ujawnili plan giganta

Sebastian Szymański świetnymi występami w Fenerbahce wzbudził zainteresowanie mocniejszych klubów, które nie spuszczają z niego oka. Euro 2024 będzie dla reprezentanta Polski bardzo dobrą okazją, aby przekonać je do siebie. Z informacji portalu teamtalk.com wynika, że jeden z czołowych klubów Premier League z niecierpliwością czeka na to, co Szymański pokaże na turnieju. To może okazać się kluczowe dla jego przyszłości.

Sebastian Szymański w pierwszym sezonie w Fenerbahce strzelił 13 goli i zanotował 19 asyst w 55 meczach. Rewelacyjne występy sprawiły, że zainteresowały się nim znacznie silniejsze i zamożniejsze kluby. A najbliższe tygodnie mogą okazać się kluczowe dla kolejnych ruchów z ich strony.

Zobacz wideo Szymański już myśli o współpracy z Mourinho. Co za słowa

Sebastian Szymański będzie obserwowany przez giganta podczas Euro 2024

Pomocnik niebawem dostanie szansę zaprezentowania się na tle najlepszych w Europie, został bowiem powołany na mistrzostwa kontynentu. A niektóre kluby zamierzają skorzystać z okazji i dokładniej przyjrzeć mu się w trakcie turnieju.

Według ustaleń serwisu teamtalk.com poczynania Szymańskiego bacznie będzie obserwował Manchester United, który ma go na radarze od dłuższego czasu. "Udania kampania z Polską na Euro 2024 może przekonać 'Czerwone Diabły' do zwiększenia zainteresowania 25-latkiem" - przekazano. Ale gdyby przerodziło się to w coś więcej, angielski gigant musiałby się liczyć ze sporym wydatkiem. Transfer Polaka ma kosztować co najmniej 30 milionów funtów.

Ciekawe lato przed Sebastianem Szymańskim. Jose Mourinho okaże się decydujący?

Piłkarz z pewnością nie może narzekać na brak zainteresowania, poza Manchesterem United jest łączony z Tottenhamem, Napoli czy Sevillą. Jednocześnie nie ma parcia na odejście z Fenerbahce, gdzie będzie mógł współpracować z legendą piłki nożnej.

- Na ten moment nie jestem w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądała moja przyszłość. Skupiam się na reprezentacji. Ale po tak dobrym sezonie fakt, że tak wielka osoba przychodzi do mojego klubu... Nic nie stracę, jeżeli zostanę w klubie i będę pracował z Jose Mourinho. Wszystko może się wydawać, nigdy niczego nie można być pewnym, ale jestem zadowolony - mówił na niedawnej konferencji prasowej kadry.

Poza tym samo Fenerbahce może zrobić wiele, aby zatrzymać Polaka. W jego umowie nie ma klauzuli odstępnego, zatem potencjalnym kupcom można postawić zaporową cenę. Poza tym 25-latka ma bardzo cenić Mourinho, który w przeszłości chciał go sprowadzić do klubu, gdzie wówczas pracował.

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy Sebastian Szymański będzie mógł rozegrać 16 czerwca, gdy Polska zmierzy się z Holandią. A już w poniedziałek 10 czerwca będzie miał szanse wystąpić w sparingu z Turcją, w składzie której jest kilku jego kolegów z Fenerbahce.

Czy Sebastian Szymański powinien przejść do Manchesteru United?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.