Kiwior szykuje się do Euro, a tu takie wieści. Romano potwierdza

- Wieści łączące Jakuba Kiwiora z AC Milanem powracają. Polski obrońca zawsze był doceniany przez ten klub - powiedział Fabrizio Romano w programie "Daily Briefing" na CaughtOffside. Znany dziennikarz tym samym potwierdził ostatnie doniesienia dotyczące Polaka i dodał, że Arsenal może naprawdę sprzedać go jeszcze tego lata.

Jakub Kiwior w minionym sezonie musiał walczyć o miejsce w wyjściowym składzie Arsenalu. Choć często był chwalony za występy na lewej obronie, to Mikel Arteta nie rezygnował z Ołeksandra Zinczenki oraz Takehiro Tomiyasu. Z tego powodu Polak nie zawsze mógł liczyć na grę w pierwszej jedenastce. Łącznie rozegrał 30 meczów, w których strzelił jednego gola i zaliczył trzy asysty. Ponadto do zdrowia wraca Jurrien Timber, więc walka w linii defensywnej Arsenalu w kolejnym sezonie będzie jeszcze bardziej zacięta. 

Zobacz wideo Wielka zmiana u Jana Bednarka! "Przełomowy krok"

Fabrizio Romano potwierdza doniesienia o Kiwiorze

W związku z brakiem regularnej gry w mediach pojawiają się informacje o możliwym odejściu Kiwiora. Niedawno włoskie media przekazały, że obrońcą zainteresowany jest AC Milan. To nie pierwsze wieści w tej sprawie, a Polak jest często łączony z przejściem do tego klubu. Doniesienia te potwierdził znany dziennikarz Fabrizio Romano.

- Wieści łączące Jakuba Kiwiora z AC Milanem powracają. Polski obrońca zawsze był doceniany przez ten klub i w styczniu znajdował się na jego liście, ale obecnie Włosi nie skontaktowali się jeszcze z Arsenalem. Mają różne priorytety, w tym nowy prawy obrońca i nowy napastnik. Jeśli chodzi o środkowego obrońcę, zobaczymy później, co przyniesie okienko transferowe. Arsenal mógłby sprzedać Kiwiora tego lata, ale tylko w przypadku wysokiej oferty - powiedział w programie "Daily Briefing" na CaughtOffside. 

W podobnym tonie wypowiadał się również James McNicholas z "The Athletic". - Nie zdziwiłbym się, gdyby przyszła za niego oferta, z której Arsenal zdecydowałby się skorzystać. Jest taka możliwość latem - powiedział. 

Obecnie Kiwior skupia się na przygotowaniach do mistrzostw Europy w Niemczech. Reprezentację Polski w fazie grupowej tego turnieju czekają mecze z Holandią (16 czerwca), Austrią (21 czerwca) i Francją (25 czerwca). Wcześniej Polacy zagrają dwa mecze towarzyskie - z Ukrainą (7 czerwca) i Turcją (10 czerwca). 

Czy Jakub Kiwior odejdzie z Arsenalu tego lata?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.