Drakońska kara dla gwiazdy Premier League. To byłby koniec kariery

Lucas Paqueta to jedna z największych gwiazd West Hamu United, a także ważny element reprezentacji Brazylii podczas ostatniego mundialu w Katarze. Piłkarzowi grożą poważne konsekwencje. Choć trudno w to uwierzyć... grozi mu do 10 lat zawieszenia. Wszystko przez oskarżenia ze strony Związku Piłki Nożnej. O sprawie szerzej pisze brytyjski "Daily Mail".

Przed sezonem 2023/2024 w Premier League Paqueta miał być bohaterem kolejnego głośnego transferu. Z West Hamu chciał go wykupić Manchester City, ale transakcja nie została sfinalizowana przez dochodzenie FA. Teraz sprawa wróciła na brytyjskie nagłówki - piłkarzowi grożą bardzo poważne konsekwencje. 

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Paqueta w tarapatach. Grozi mu 10 lat zawieszenia

"Brazylijczyk został oskarżony przez Związek Piłki Nożnej o cztery przypadki rzekomego ustawiania meczu w wyniku celowego otrzymania kartki w celu wywarcia wpływu na rynki zakładów bukmacherskich" - pisze "Daily Mail".

Według FA Paqueta miał celowo dostać napomnienia w meczach Premier League przeciwko Leicester City, Aston Villi, Leeds United i Bournemouth. Wszystko po to, aby on lub jego przyjaciele mogli zarobić na obstawieniu zakładów bukmacherskich.

"To są cztery momenty, przez które gwiazda West Hamu może zostać zawieszona na 10 lat" - dodaje "Daily Mail".

Dodajmy, że to nie pierwszy przypadek, kiedy gwiazda na Wyspach Brytyjskich jest antybohaterem w kwestiach bukmacherskich. Na osiem miesięcy zawieszony był przecież napastnik Brentford Ivan Toney. Obecnie przymusową przerwę od futbolu odbywa pomocnik Newcastle United Sandro Tonali.

Warto dodać, że sam Paqueta stanowczo zaprzecza oskarżeniom. "Jestem niezwykle zaskoczony i smutny z powodu zarzutów postawionych przez FA. Od dziewięciu miesięcy współpracowałem z nimi na każdym etapie dochodzenia, jakie prowadzili w mojej sprawie. Dostarczyłem federacji wszelkich informacji. Zaprzeczam tym oskarżeniom i będę walczył o swoje dobre imię. Ze względu na trwający proces nie będę więcej komentował tej sprawy" - napisał Brazylijczyk w swoich mediach społecznościowych.

Paqueta w trwającym sezonie w 43 meczach West Hamu obejrzał aż 13 żółtych kartek. Kontrakt Brazylijczyka wygasa 30 czerwca 2027 roku. 

Czy Lucas Paqueta powinien zostać zawieszony?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.