Oto wymarzony trener Chelsea. Nieoczekiwane nazwisko. Kosztuje fortunę!

We wtorek wieczorem Chelsea poinformowała o zwolnieniu Mauricio Pochettino. W mediach rozpoczęły się dywagacje, kto może zostać jego potencjalnym następcą. Pojawiły się m.in. nazwiska Rubena Amorima czy Roberto De Zerbiego. Jest także kilku nieoczywistych kandydatów. Jak donosi Gianuluca Di Marzio, marzeniem działaczy Chelsea jest zatrudnienie szkoleniowca Leicesteru City.

Informacja o zwolnieniu szkoleniowca Chelsea wywołała niemałą lawinę komentarzy. Londyński klub poinformował o rozwiązaniu umowy z argentyńskim szkoleniowcem za porozumieniem stron, choć jego kontrakt ważny był jeszcze przez rok.

Zobacz wideo Nowy trener Lecha już ma pierwszy problem

Trener Leicester City zastąpi Mauricio Pochettino. Media nie mają wątpliwości

Od razu po tym, jak Chelsea poinformowała o rozstaniu ze szkoleniowcem, w mediach rozpoczęły się spekulacje, kto może zostać jego następcą. Wśród kandydatów zaczęły pojawiać się m.in. nazwiska Rubena Amorima czy Roberto de Zerbiego, ale też mniej doświadczonych Thomasa Franka,  Vincenta Kompany'ego, Kierana McKenny, Michela, Eddiego Howe'a czy Sebastiana Hoenessa.

Według doniesień dziennikarza Gianuluci Di Marzio jednym z kandydatów jest także aktualny szkoleniowiec Leicester City Enzo Mareska, który w przeszłości był m.in. asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City. Zdaniem dziennikarza władze Chelsea są zachwycone stylem preferowanym przez trenera oraz jego warsztatem.

Włoch jest szkoleniowcem Leicester od zeszłego roku, a w trwających rozgrywkach doprowadził do odbudowy byłych mistrzów Anglii. Drużyna wygrała Championship i wraca do Premier League, a w 46 meczach zdobyła 97 punktów.

Ściągnięcie Mareski na Stamford Bridge może nie być jednak takie proste. Włoch ma obowiązujący kontrakt z Leicester City do 2026 roku i wpisana jest w niego klauzula. Jeśli Londyńczycy będą chcieli sprowadzić go do stolicy, będą musieli zapłacić około dziesięciu milionów euro.

Dla Chelsea zakończone rozgrywki nie były zbytnio udane. "The Blues" zakończyli rywalizację na szóstym miejscu z dorobkiem 63 punktów. Dzięki temu zagrają tylko w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. 

Czy Chelsea słusznie zwolniła trenera?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.