Sensacja potwierdzona. Liverpool ogłosił następcę Kloppa!

Wszystko jasne. Była dziewięcioletnia era Juergena Kloppa w Liverpoolu, a teraz przyszła pora na Arne Slota. Przyjście holenderskiego szkoleniowca było zapowiadane od jakiegoś czasu, a teraz stało się faktem. Liverpool oficjalnie poinformował o podpisaniu umowy z byłym już szkoleniowcem Feyenoordu Rotterdam. 45-latek pracę rozpocznie od najbliższego letniego okresu przygotowawczego.

- Mogę potwierdzić, że w przyszłym sezonie będę trenerem Liverpoolu - powiedział Arne Slot podczas piątkowej konferencji prasowej przed meczem jego Feyenoordu Rotterdam z Exelsiorem (4:0). - Do tej pory nie myślałem, że jestem przed ostatnim meczem w Feyenoordzie, ale teraz zaczęło się to pojawiać. Dziś chciałem pożegnać się ze wszystkimi i poświęcić im trochę czasu - dodał szkoleniowiec.

Zobacz wideo Nowy trener Lecha już ma pierwszy problem

Arne Slot nowym trenerem Liverpoolu

W ostatnim czasie dużo mówiło się o tym, że 45-latek może zostać następcą Juergena Kloppa, który po dziewięciu latach zakończył swoją pracę w Liverpoolu. Dzień po pożegnalnym meczu "The Reds" w sezonie 2023/2024 (2:0 z Wolverhampton) klub poinformował oficjalnie o zatrudnieniu Arne Slota.

"Możemy ogłosić, że Arne Slot zgodził się zostać nowym głównym szkoleniowcem klubu. Formalnie to stanowisko obejmie 1 czerwca 2024 r., pod warunkiem otrzymania pozwolenia na pracę" - przekazał Liverpool w krótkim komunikacie. Samo pozwolenie wydaje się być w tej sytuacji formalnością.

Na stronie internetowej klubu dodano, że Liverpool porozumiał się z Feyenoordem Rotterdam ws. przyjścia Slota. Został także pierwszym holenderskim szkoleniowcem, który poprowadzi klub z Anfield. Pracę rozpocznie od letniego okresu przygotowawczego przed sezonem 2024/2025.

W trakcie kariery trenerskiej Arne Slot prowadził SC Cambuur, AZ Alkmaar, a w ostatnich trzech latach był szkoleniowcem Feyenoordu Rotterdam. To właśnie z tym klubem wygrał mistrzostwo Holandii w sezonie 2022/2023 i Puchar Holandii w minionych rozgrywkach. Grał z Feyenoordem także w finale Ligi Konferencji Europy 2021/2022, ale w finale lepsza okazała się AS Roma, która wygrał 1:0.

Arne Slot okaże się godnym następcą Juergena Kloppa?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.