Oto nowy trener Liverpoolu. Sensacyjna decyzja potwierdzona

Juergen Klopp poprowadzi Liverpool już tylko w jednym meczu i po dziewięciu latach pożegna się z klubem. Media przez miesiące prześcigały się w informowaniu, kto zostanie jego następcą, a teraz to już pewne. Nowy menadżer został już pożegnany przez obecny klub i sam potwierdził, że przeprowadza się do Liverpoolu.

Juergen Klopp w styczniu poinformował, że w związku ze zmęczeniem i wypaleniem zawodowym odejdzie z Liverpoolu. Niemal od razu w mediach informowano, że wśród kandydatów do zastąpienia go są m.in. Ruben Amorim, Niko Kovac i Julian Nagelsmann, a w ostatnich tygodniach przewijało się inne nazwisko. Teraz już wiadomo, że to właśnie ten trener rozpocznie pracę na Anfield. 

Zobacz wideo WTA Rzym 2024. Tam gra Iga Świątek. Imponujący obiekt!

Arne Slot nowym trenerem Liverpoolu. Sam o tym powiedział

Finalnie spekulacje w sprawie trenera Liverpoolu zakończyły się na Arne Slocie. Wiele źródeł było pewnych, że to właśnie Holender przejmie drużynę po Kloppie i rozpoczęło się wyczekiwanie oficjalnych ogłoszeń. Liverpool w tej sprawie na razie milczy, ale sam szkoleniowiec już potwierdził przenosiny do Anglii. 

- Mogę potwierdzić, że w przyszłym sezonie będę trenerem Liverpoolu - powiedział Slot podczas konferencji prasowej przed meczem jego Feyenoordu Rotterdam z Exelsiorem. - Do tej pory nie myślałem, że jestem przed ostatnim meczem w Feyenoordzie, ale teraz zaczęło się to pojawiać. Dziś chciałem pożegnać się ze wszystkimi i poświęcić im trochę czasu - dodał szkoleniowiec. 

Klub z Rotterdamu również poinformował w mediach społecznościowych, że Slot odejdzie i czeka go pożegnalne spotkanie. "Era Arne Slota dobiega końca. Cieszmy się ostatnimi chwilami" - czytamy przy okazji materiału wideo z najlepszymi momentami 45-latka w Feyenoordzie, w którym pracował od lipca 2021 roku i wygrał jedno mistrzostwo Holandii. 

Arne Slot pożegna się z Feyenoordem w niedzielę 19 maja o 14:30 podczas domowego meczu z Excelsiorem. Pożegnanie jego poprzednika w Liverpoolu odbędzie się tego samego dnia, ale o 19:00. Juergen Klopp opuści Anfield po prawie dziewięciu latach i 489 meczach

Czy Arne Slot to dobry kandydat na trenera Liverpoolu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.