Sensacyjny kierunek dla Wojciecha Szczęsnego! To może być wielki "last dance"

Włoskie media nie przestają spekulować na temat przyszłości Wojciecha Szczęsnego. W środę jeden z dzienników poinformował nawet, że Juventus znalazł już następcę Polaka i latem będzie chciał sprzedać naszego reprezentanta. Do plotek podłączył się dziennik z innego kraju, który przekazał szokujące informacje w sprawie klubu, który zainteresował się Szczęsnym.

Przyszłość Wojciecha Szczęsnego jest ostatnio przedmiotem medialnych spekulacji. Chociaż reprezentant Polski wciąż jest podstawowym zawodnikiem Juventusu, to niewykluczone, że już latem odejdzie z turyńskiego klubu.

Zobacz wideo Sceny w trakcie finału Pucharu Polski! Wisła Kraków i Pogoń Szczecin w akcji

Wszystko przez brak porozumienia w sprawie nowej umowy. Kontrakt Szczęsnego z Juventusem wygasa w czerwcu przyszłego roku. Włosi zaproponowali Polakowi nowy kontrakt, jednak na znacznie gorszych warunkach. Obecnie Szczęsny zarabia 6,5 mln euro rocznie, a nowa umowa miałaby gwarantować mu zarobki w wysokości czterech mln euro.

Zawodnik tę ofertę odrzucił, co spowodowało, że Juventus zaczął się rozglądać za nowym bramkarzem. Zdaniem włoskich mediów wybór padł na Michele Di Gregorio z Monzy. Szczęsny może zaś zostać sprzedany, bo dla Juventusu letnie okienko transferowe będzie ostatnią okazją, by cokolwiek na nim jeszcze zarobić.

I tu pojawia się niespodzianka. Zdaniem angielskiego dziennika "The Standard" Szczęsnym zainteresował się Arsenal. Londyńczycy będą szukali bramkarza w miejsce Aarona Ramsdale'a, który jest niezadowolony ze swojej pozycji w klubie i najpewniej opuści go latem.

Szczęsny wróci do Arsenalu?!

Ale to nie jedyny powód, dla którego Arsenal zainteresował się Szczęsnym. Latem z klubu mogą odejść m.in. Eddie Nketiah, Emile Smith Rowe, James Hillson i Reiss Nelson, co spowodowałoby problemy z przepisowym skompletowaniem kadry na kolejny sezon.

Premier League wymaga, by w maksymalnie 25-osobowych kadrach drużyn znajdowało się co najmniej ośmiu zawodników wychowanych w Anglii lub Walii. Za takiego uznaje się piłkarza, który przed 21. urodzinami spędził w klubie ze wspomnianych krajów co najmniej trzy lata.

A Szczęsny te warunki spełnia. 81-krotny reprezentant Polski trafił do Arsenalu z Legii Warszawa w 2006 r. w wieku zaledwie 16 lat. Formalnie Szczęsny był zawodnikiem londyńskiego klubu do 2017 r., kiedy po dwóch latach wypożyczenia do Romy, na stałe odszedł do Juventusu.

Szczęsny zagrał w Arsenalu 181 meczów. Z klubem dwukrotnie wygrał Puchar Anglii. Było to w sezonach 2013/14 oraz 2014/15. Jak przekazał "The Standard", Arsenal rozważa kandydaturę nie tylko Szczęsnego, ale też Jasona Steele'a z Brighton, który również spełnia wymogi zawodnika wychowanego w Anglii.

Czy Wojciech Szczęsny powinien odejść z Juventusu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.