Kolejny klub Premier League ukarany odjęciem punktów

Kłopoty Sheffield United. "Czerwona latarnia" angielskiej Premier League po ewentualnym spadku do Championship rozpocznie sezon na drugim poziomie rozgrywkowym z dorobkiem - 2 punktów. Taką decyzję podjęła w czwartek Niezależna Komisja Dyscyplinarna EFL.

Sheffield United jest aktualnym beniaminkiem Premier League, którego przygoda z najlepszą ligą świata niemal na pewno potrwa tylko rok. "Szable" w 31 meczach ligowych zdobyły zaledwie 16 punktów, zajmują ostatnie, 20. miejsce w tabeli, a do bezpiecznej strefy tracą aż dziewięć punktów. Mimo meczu zaległego w zanadrzu raczej nikt nie ma wątpliwości, że klub z Sheffield jest za słaby na angielską elitę.

Zobacz wideo Feio mówi o konfliktach z sędziami. "To są konkrety"

Kolejny klub Premier League ukarany ujemnymi punktami. Ale dopiero po spadku

A teraz wszystko wskazuje, że w przypadku spadku do Championship Sheffield United rozpocznie sezon z ujemnym dorobkiem punktowym. Wszystko dlatego, że klub z Bramall Lane został ukarany przez EFL za nieterminowe płatności. Sheffield odjęto dwa punkty na start najbliższego możliwego sezonu, w którym będzie ono występować w Championship lub niżej (te ligi są pod jurysdykcją EFL). Ponadto odjęcie kolejnych dwóch punktów zawieszono na rok.

"Niezależna Komisja Dyscyplinarna (IDC) ustaliła, że klubowi piłkarskiemu Sheffield United Football Club na początku następnego sezonu, w którym klub znajduje się pod jurysdykcją EFL (Championship i niższe ligi angielskie - red.), należy odjąć dwa punkty, a kolejne dwa punkty zawieszono do końca tego samego sezonu" - napisała EFL w oficjalnym komunikacie.

"Sankcja dotyczy sezonu 2022/23, kiedy klub nie wywiązał się z szeregu płatności na rzecz innych klubów. Łącznie te opóźnienia przekroczyły 550 dni. Zawieszone odjęcie punktów zostanie aktywowane w przypadku zalegania przez klub z jakąkolwiek płatnością należną innemu klubowi na podstawie umowy o transferze lub kompensacji przez okres dłuższy niż pięć dni roboczych od terminu płatności. Klub zgodził się pokryć koszty EFL w wysokości 310 455 funtów" - dodano.

Wcześniej w podobny sposób zostały ukarane dwa inne kluby Premier League. Evertonowi odjęto osiem, a Nottingham Forest cztery punkty, a te kary nałożono jeszcze na obecnie trwający sezon, przez co oba zespoły znajdują się tuż nad strefą spadkową. Jako że Sheffield United zostało ukarane przez inny organ, kara dla "Szabel" może wejść w życie dopiero po ewentualnym spadku do Championship.

Sheffield United w najbliższej kolejce Premier League zagra w Londynie z Brentfordem. To spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.

Czy Sheffield United jest za słabe na Premier League i zbyt mocne na Championship?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.