InPost wsparł Newcastle, a właściciel klubu wyściskał się z Putinem. Szybka reakcja

Ostatnio InPost nawiązał współpracę z Newcastle, czyli klubem, którego właścicielem jest Muhammad bin Salman. Saudyjczyk to bardzo kontrowersyjna postać i niedawno spotkał się z Władimirem Putinem. W związku z tym wielu oczekiwało reakcji od polskiej firmy. - Naszym celem jest wsparcie zespołu i jego fanów, a nie właściciela - powiedział rzecznik prasowy InPostu w rozmowie z WP SportoweFakty.

Niedawno InPost przekazał wszystkim bardzo interesujące wieści. Polska firma zajmująca się świadczeniem usług kurierskich poinformowała, że nawiązała współpracę z Newcastle United. "Paczkomat kibicuje Srokom! Jesteśmy oficjalnym partnerem Newcastle United" - czytamy na Twitterze. 

Zobacz wideo Reprezentacji Polski brakuje liderów. Probierz komentuje: Robert w tym pomagał

Właściciel Newcastle spotkał się z Władimirem Putinem. InPost reaguje 

Właścicielem Newcastle United jest Fundusz Inwestycji Publicznych (PIF), na którego czele stoi  Muhammad bin Salman, czyli książę Arabii Saudyjskiej. Jest to bardzo kontrowersyjna postać. Dwa lata temu amerykański wywiad ujawnił, że bin Salman miał zlecić porwanie lub morderstwo dziennikarza. Ostatnio znów dał o sobie znać.

W mediach społecznościowych pojawiło się wideo z jego spotkania z Władimirem Putinem, który podróżuje obecnie po Bliskim Wschodzie. Na nagraniach widać, że prezydent Rosji został bardzo ciepło przywitany przez Saudyjczyków. Wywołało to wielkie poruszenie i wielu oczekiwało od InPostu wyjaśnień. 

- InPost nie ma wpływu na politykę zagraniczną ani Arabii Saudyjskiej, ani też Wielkiej Brytanii, na której terenie znajduje się klub piłkarski Newcastle. Nie współpracujemy z inwestorem Newcastle, ale z samym klubem, obecnie jednym z najlepszych w Premier League. Zdecydowaliśmy się na to wsparcie ze względu na ambicje i determinację do bycia jednym z czołowych zespołów w najlepszej światowej lidze. Naszym celem jest wsparcie zespołu i jego fanów, a nie właściciela - powiedział rzecznik prasowy InPostu Wojciech Kądziołka w rozmowie z WP SportoweFakty. I dodał, że właściciel firmy potępił inwazję Rosji w Ukrainie oraz wielokrotnie wspierał naszych sąsiadów. 

Newcastle United po 15 kolejkach Premier League zajmuje siódme miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. W kolejnej serii spotkań zmierzy się z Tottenhamem. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17:30. Drużyna prowadzona przez Eddiego Howe'a walczy także o awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w grupie i ma na koncie pięć punktów. W decydującym meczu zagra z Milanem (środa 21:00). 

Więcej o:
Copyright © Agora SA