Gigant idzie na wojnę z dziennikarzami. Zakaz. "Dyskutujemy"

Manchester United ma przed sobą hitowe starcie z Chelsea na Old Trafford, natomiast ostatnie wyniki zespołu nie napawają optymizmem. To sprawia, że pozycja Erika ten Haga jest coraz słabsza, a w brytyjskich mediach coraz częściej pojawiają się głosy, że holenderski trener "stracił szatnię". Władze Manchesteru United postanowiły zbanować kilku dziennikarzy, przez co nie mogli się pojawić na konferencji prasowej.

Manchester United notuje rozczarowujące wyniki w tym sezonie. Już na początku grudnia klub przegrał aż dziesięć meczów we wszystkich rozgrywkach i dokonał tego najszybciej od sezonu 73/74, który zakończył się spadkiem. W Premier League zespół prowadzony przez Erika ten Haga zajmuje siódme miejsce z 24 punktami. Z kolei w Lidze Mistrzów może odpaść już na etapie fazy grupowej, jeśli nie pokona Bayernu Monachium w ostatniej kolejce, a w drugim meczu grupy A nie padnie remis. To sprawia, że pozycja ten Haga w Manchesterze nie jest najmocniejsza.

Zobacz wideo Listkiewicz dostał kontrę. Jaśniej się nie da. "Tragedia ludzka i groby"

Klub banuje dziennikarzy. Nie mogą brać udziału w konferencjach. "Dobre relacje"

W kolejnej kolejce ligi angielskiej Manchester United zagra z Chelsea. Przed hitowym starciem klub z Old Trafford zdecydował się pójść na wojnę z mediami i wprowadził stosowne zakazy dla kilku dziennikarzy, którzy w ten sposób nie będą mogli uczestniczyć w konferencji prasowej. Mowa o osobach pracujących w "Manchester Evening News", ESPN, Sky Sports i "Daily Mirror". To efekt artykułów, które ostatnio pojawiły się w brytyjskich mediach, nawiązujące do faktu, że "ten Hag ma coraz bardziej tracić szatnię Manchesteru United i stąpać po cienkim lodzie". 

"Klub podjął takie działania przeciwko kilku organizacjom medialnym nie za publikowanie historii, które nam się nie podobają, ale za robienie tego bez uprzedniego skontaktowania się z nami, by dać nam możliwość skomentowania, zakwestionowania lub nakreślenia kontekstu" - przekazał Manchester United na łamach "Daily Mail". - Dziennikarze powinni byli najpierw przyjść do nas, a nie chodzić za naszymi plecami, pisząc artykuły, to nie jest właściwe. Mamy dobre relacje, dyskutujemy o tym - przekazał ten Hag na konferencji przed meczem z Chelsea.

Na razie w brytyjskich mediach nie ma informacji, czy wspomniany zakaz dotyczy tylko wspomnianego meczu z Chelsea, czy będzie też aktualny przy okazji innych konferencji prasowych przed meczami Manchesteru United.

Spotkanie pomiędzy Manchesterem United a Chelsea odbędzie się w środę 6 grudnia o godz. 21:15. Obecnie oba zespoły w tabeli dzieli pięć punktów - Chelsea znajduje się na dziesiątym miejscu, natomiast Manchester United o trzy pozycje wyżej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA