Dramat Ansu Fatiego. Trener Brighton potwierdził fatalne wieści

Ansu Fati dołączył do Brighton w letnim okienku transferowym, zostając wypożyczonym z FC Barcelony na rok. I choć wydawało się, że na początku ciężko było mu się odnaleźć w nowym otoczeniu, to ostatnio zaczął grać świetnie, regularnie trafiając do bramki rywali. Podczas sobotniego meczu z Nottingham przedwcześnie odpuścił jednak boisko, a teraz fatalne wieści przekazał szkoleniowiec Roberto de Zerbi.

Szkoleniowiec Brighton ma ostatnio sporo powodów do zadowolenia. Jego zespół przełamał serię pięciu meczów bez zwycięstwa i zaczął wreszcie grać na miarę oczekiwań. Ponadto pod koniec starcia z Nottingham na murawie pojawił się Jakub Moder, na którego powrót czekali nie tylko wszyscy Polacy, ale również sam de Zerbi. Jak się okazuje, mimo dobrych wiadomości trener ma też duży problem.

Zobacz wideo Prezes Jastrzębskiego Węgla skomentował decyzję o zmniejszeniu PlusLigi: Rozumiem, że zespoły z dołu tabeli mają z tym problem

Dramat Ansu Fatiego. Trener Brighton potwierdził fatalne wieści

Ansu Fati rozpoczął sobotnie starcie z Nottingham w podstawowym składzie, ale już po 21 minutach musiał opuścić boisko. Rzekomo poczuł bardzo duży ból w prawej łydce, który uniemożliwił mu normalną grę. Zastąpił go Joao Pedro, który spisał się znakomicie, ponieważ dwukrotnie trafił do siatki rywala.

Przed czwartkowym meczem fazy grupowej LE pomiędzy Brighton a AEK Ateny szkoleniowiec Brighton został zapytany o stan zdrowia hiszpańskiego piłkarza. "Straciliśmy Ansu na długi czas. To samo dotyczy Lampteya. Obaj będą długo pauzować" - powiedział de Zerbi, cytowany przez Fabrizio Romano. Według "Mundo Deportivo" wstępne diagnozy potwierdziły, że 21-latek będzie gotowy do gry... dopiero za trzy miesiące.

Mimo osłabienia szkoleniowiec Brighton gwarantuje, że jego zespół powalczy w czwartkowym spotkaniu o zwycięstwo. - Koncentrujemy się na zawodnikach, którzy będą mogli jutro zagrać. Będziemy mieli ich dość, aby rywalizować. Nie wiem, czy wygramy, ale będziemy walczyć o zwycięstwo - podsumował.

Ansu Fati rozegrał w tym sezonie łącznie 14 meczów, w których strzelił cztery gole i zanotował asystę. Po czterech rozegranych spotkaniach jego drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy B z dorobkiem siedmiu punktów. Liderem jest Marsylia (8 pkt), trzecie miejsce okupuje AEK (4 pkt), natomiast czwarty jest Ajax (2 pkt). Spotkanie pomiędzy Brighton a AEK rozpocznie się o godzinie 18:45.

Więcej o:
Copyright © Agora SA