Szum wokół głośnego transferu reprezentanta Polski. Klub już zdecydował

Choć w ostatnim czasie reprezentacja Polski ma problemy, jeśli chodzi o obsadzenie środka defensywy, to nasi zawodnicy w klubach nie spisują się najgorzej na tej pozycji. Skutkuje to m.in. zainteresowaniem wielu klubów polskimi obrońcami. Im bliżej zimowego okna transferowego, tym więcej mówi się o potencjalnym transferze Jakuba Kiwiora z Arsenalu. Klub podjął już decyzję w tej sprawie.

W ostatnich dniach coraz więcej mówi się o potencjalnym powrocie Jakuba Kiwiora do Włoch. Zainteresowanie stoperem Arsenalu wyrażają m.in. AS Roma, a także AC Milan, który poszukuje zastępstwa dla kontuzjowanego Pierre'a Kalulu. Przypomnijmy, że Polak grał już w Italii w latach 2021-2023, kiedy reprezentował barwy Spezii. 

Zobacz wideo Jaka jest różnica między Championship a Premier League? Bednarek porównuje

Jakub Kiwior zmieni klub? Arsenal nie pozostawia wątpliwości

Pozyskanie Jakuba Kiwiora nie będzie jednak proste. Aktualny pracodawca Polaka nie jest chętny do dokonywania żadnej transakcji z udziałem reprezentanta naszego kraju - przekazał portal calciomercato.com. Choć stoper nie gra zbyt wiele w tym sezonie, klub nie zamierza się go pozbywać.

Jak donoszą media, Milan złożył nawet już wstępną ofertę wypożyczenia Kiwiora, jednak została ona bezwzględnie odrzucona. To oznacza, że Włosi będą musieli poszukać wzmocnień gdzie indziej. 

Jakub Kiwior trafił na Wyspy pod koniec stycznia 2023 roku, a w trwającym sezonie rozegrał zaledwie 368 minut w barwach "Kanonierów". Choć nie jest podstawowym piłkarzem, to klub wiąże z nim spore nadzieje także w kontekście przyszłości. Umowa stopera obowiązuje bowiem jeszcze przez ponad cztery lata - do końca czerwca 2028 roku.

Po 12. kolejkach Premier League Arsenal zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Manchesteru City traci tylko punkt. Obecnie większość graczy z Londynu udała się na zgrupowania reprezentacji - także Jakub Kiwior. Pierwszy mecz po przerwie zaplanowano na sobotę 25 listopada. Wówczas "Kanonierzy" zmierzą się z Brentford.

Więcej o: