Miliarder przejmuje Manchester United. Ma wielkie plany. Kibice zacierają ręce

Rodzina Glazerów w listopadzie 2022 roku poinformowała o otwarciu na sprzedaż udziałów Manchesteru United. Fani klubu od dłuższego czasu wyczekują zmiany, która mogłaby spowodować, że "Czerwone Diabły" ponownie liczyłyby się w walce o najważniejsze trofea. Jak się okazuje - po cichu do klubu wchodzi nowy udziałowiec, mający poważne plany względem drużyny, której kibicuje od dzieciństwa.

Od dłuższego czasu nie brakuje doniesień o możliwej sprzedaży Manchesteru United. Fani oskarżają obecnych właścicieli - rodzinę Glazerów - o bałagan w klubie oraz niemożliwość nawiązania do wyników osiąganych za kadencji Sir Alexa Fergusona. W ostatnim czasie Glazerowie mieli odrzucić ogromną ofertę sprzedaży klubu, którą złożył katarski szejk Jassim bin Hamad Al-Thani. Miała ona wynosić aż siedem miliardów dolarów, czyli dwa razy więcej, niż wynosi rzeczywista wartość klubu. Glazerowie jednak powiedzieli "nie".

Zobacz wideo

Prezes Manchesteru United odchodzi w związku z pojawieniem się nowego udziałowca

Drobnym promyczkiem nadziei dla sympatyków Manchesteru United może być środowy komunikat klubu. Z funkcji prezesa ustąpił Richard Arnold, który był związany z klubem od 16 lat. Tymczasowo na stanowisku zastąpi go inny pracownik Manchesteru United, którym jest Patrick Stewart. Klub poinformował już, że będzie szukał nowego stałego prezesa. 

Według informacji BBC odejście Richarda Arnolda związane jest z nabyciem 25 proc. udziałów w klubie przez firmę Ineos, która należy do Sir Jima Ratcliffe'a. Brytyjski miliarder od dziecka jest zadeklarowanym fanem "Czerwonych Diabłów" i od 2022 roku sonduje opcję przejęcia klubu. Teraz wykupił udziały za 1,25 miliarda funtów. Oficjalny komunikat w tej sprawie może nadejść w tym miesiącu, ale Ratcliffe będzie mógł wnieść swój wkład do klubu dopiero po zatwierdzeniu wszystkich procedur przez Premier League.

Według BBC niewykluczone, że z czasem Ratcliffe będzie chciał stać się większościowym udziałowcem klubu. "Na pewno nie wykupuje udziałów, żeby być cichym partnerem" - mówił stacji jeden z informatorów. Jego celem ma być przejęcie kontroli nad sekcją piłkarską klubu.

Fatalne wyniki Manchesteru United w sezonie 2023/2024

A jest co przejmować i nad czym pracować. Drużyna Erika ten Haga spisuje się bardzo rozczarowująco w tym sezonie. Premier League? Szóste miejsce po 12. kolejkach i siedem punktów straty do lidera, którym jest Manchester City. Liga Mistrzów? Trzy punkty i ostatnie miejsce w grupie na dwa spotkania będzie końcem - z Galatasaray na wyjeździe i Bayernem Monachium u siebie. 

Więcej o: