Polak wśród najgorszej opłacanych piłkarzy w Anglii. Przy gwiazdach ligi to grosze

Poniżej pięciu tysięcy funtów na tydzień zarabia najsłabiej opłacany piłkarz w Premier League. Jeden z zagranicznych portali pokusił się o stworzenie zestawienia najgorzej zarabiających piłkarzy w lidze angielskiej. Wśród "wyróżnionych" znalazł się Jakub Moder, który nie zgarnia ogromnych kwot w porównaniu do największych gwiazd biegających po angielskich boiskach.

Premier League uchodzi za najlepszą i najbogatszą piłkarską ligę świata. Kluby z Anglii od lat wydają najwięcej pieniędzy na transfery ze wszystkich światowych lig, a przy tym nie płacą mało swoim największym gwiazdom. Oczywiście, w obliczu pojawienia się petrodolarów z Arabii Saudyjskiej przybył im poważny konkurent pod tym względem, ale nie zmienia to faktu, że w Premier League płacą dobrze i piłkarze raczej nie mają na co narzekać. 

Zobacz wideo Jaka jest różnica między Championship a Premier League? Bednarek porównuje

Są w lidze gracze, którzy zarabiają po kilkanaście milionów funtów, a są też ci, którzy zarabiają przy nich "grosze". Serwis SportsKhabri, na podstawie danych z Capology, przygotował zestawienie najgorzej zarabiających zawodników w Premier League. Jak się okazuje - na tej liście znalazł się Jakub Moder, który od 2020 roku jest zawodnikiem Brighton. 

Według danych podanych przez serwis polski pomocnik może liczyć na zarobki rzędu 10 tysięcy funtów brutto tygodniowo, co daje mu 520 tysięcy funtów rocznie (2,6 mln złotych). Na podobne zarobki może liczyć pięciu innych zawodników. Jednak nie jest to najniższa możliwa pensja w lidze angielskiej. Taką ma Alex Mighten z Nottingham Forrest, który zarabia 3468 funtów na tydzień, a 180 tysięcy rocznie.

Lista najgorzej opłacanych zawodników w Premier League:

  • 1. Alex Mighten (Nottingham Forrest) - 3468 funtów na tydzień, 180 tysięcy funtów rocznie,
  • 2. Rhys Norrington-Davies (Sheffield United) - 4 tysiące funtów, 208 tysięcy funtów,
  • 3. Jordan Clark (Luton Town) - 5 tysięcy funtów, 260 tysięcy funtów,
  • 4. James Shea i Pelly Ruddock Mpanzu (obaj Luton Town) - 7,5 tysiąca funtów, 390 tysięcy funtów,
  • 6. Kourtney Hause (Aston Villa) - 8077 funtów, 420 tysięcy funtów,
  • 7. Jakub Moder (Brighton), Loris Karius i Mark Gillespie (obaj Newcastle United), George Baldock i Max Lowe (obaj Sheffield United), Tommy Doyle (Wolverhampton) - 10 tysięcy funtów, 520 tysięcy funtów.

Kiedy Jakub Moder wróci do gry w pierwszej drużynie?

W kwietniu 2022 roku Jakub Moder zerwał więzadła w kolanie i od tamtego czasu nie pojawił się na boisku, a tylko zmagał się z problemami związanymi m.in. z rehabilitacją po tak poważnej kontuzji. Ostatecznie po 19 miesiącach wrócił na boisko i rozegrał pierwsze minuty w meczach rezerw Brighton. W miniony weekend znalazł się w kadrze meczowej pierwszego zespołu na rywalizację z Sheffield United, ale spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Wszystko wskazuje więc na to, że w drużynie Roberto De Zerbiego najwcześniej zagra pod koniec miesiąca po meczach reprezentacji. Jego umowa z klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku.

Więcej o: