W końcu! Znakomite wieści ws. Jakuba Modera

Jakub Moder został zgłoszony przez Brighton do rozgrywek Premier League - poinformował w czwartek rano dziennik "The Athletic". To oznacza, że powrót reprezentanta Polski na boisko po poważnej kontuzji jest już naprawdę blisko!

Moder w kwietniu 2022 roku w spotkaniu Premier League przeciwko Norwich City zerwał więzadła krzyżowe. Kiedy pod koniec roku wydawało się, że wróci do gry, konieczny był kolejny zabieg i kontynuowanie rehabilitacji. Ciężko było oszacować, kiedy pomocnik wróci do grania.

Zobacz wideo PZPN zwolnił Santosa. Znamy szczegóły i konkretne daty. "Priorytet"

Wspaniałe wieści! Jakub Moder zgłoszony do gry w Premier League

W czwartek rano angielskie media przekazały najnowsze wieści ws. stanu zdrowia reprezentanta Polski. 24-latek został zgłoszony przez Brighton do rozgrywek Premier League na rundę jesienną, a to oznacza, że niewykluczone, że jego powrót nastąpi w ciągu najbliższych kilku miesięcy! 

Oprócz polskiego gracza Brighton zgłosiło także do rozgrywek nowych piłkarzy. Kolejna zmiana w zgłoszonym składzie będzie mogła nastąpić po zimowym okienku transferowym. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Jeszcze kilka tygodni temu powrót Polaka wydawał się odległy. O jego problemach mówił m.in. lekarz reprezentacji Jacek Jaroszewski. - Po operacji były pewne komplikacje, które powodowały zrosty w stawie, dlatego musiał przejść drugi zabieg. To miało konsekwencje w dłuższej rehabilitacji - wyjaśniał. Zgłoszenie Modera do rozgrywek to jednak bardzo optymistyczna informacja.

Zbliżający się powrót Modera to także dobre wieści dla reprezentacji Polski oraz nowego selekcjonera. Pomocnik ma już doświadczenie w kadrze i z pewnością by się jej przydał także dziś. Moder w przeszłości rozegrał w niej 20 spotkań i zdobył dwa gole. Z kolei w barwach Brighton 24-latek zanotował już 45 występów i ma na koncie dwie bramki oraz cztery asysty.

Więcej o: