Trener Tottenhamu zdębiał po pytaniu dziennikarza. "Nie wiem, na jakim świecie żyjesz" [WIDEO]

Czy transfer piłkarza za kilkadziesiąt milionów funtów może być okazją? O to został zapytany trener Tottenhamu Ange Postecoglou w kontekście Jamesa Maddisona. - Nie wiem, na jakim świecie żyjesz - zdziwiony wypalił szybko do dziennikarza.

Nie widać końca szaleństwa transferowego, ciągłego windowania cen i kwot, które są płacone za zawodników. Na kilka dni przed końcem letniego okienka transferowego tylko kluby z Premier League wydały na transfery ponad 2,3 miliarda euro. Teraz dołączyła do tego liga saudyjska, której ekipy zakontraktowały piłkarzy za blisko 850 milionów euro. Są to absolutnie absurdalne kwoty i zarazem największe spośród wszystkich lig, w których dochodziło do transferów tego lata. 

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Trener Tottenhamu zachwycony przybyciem nowej gwiazdy do drużyny 

W tym całym szaleństwie uczestniczy także Tottenham. Londyński klub tego lata za transfery zawodników zapłacił blisko 200 milionów euro. Jednym z piłkarzy, którzy dołączyli do drużyny jest James Maddison. Angielski pomocnik przyszedł z Leicester City, które poprzedni sezon Premier League zakończyło spadkiem. 

Właśnie o transfer Maddisona został zapytany nowy trener Tottenhamu, Ange Postecoglou. - Czy transfer Maddisona był okazją? Okazja za 45 milionów funtów? Nie wiem, na jakim świecie żyjesz, gościu - odpowiedział ze śmiechem australijski szkoleniowiec na konferencji prasowej po wygranym 2:0 meczu z Bournemouth, w którym Maddison strzelił gola na 1:0.

- Wiem jednak, co masz na myśli. W pewien sposób można to nazwać okazją. Nikt nie był bardziej szczęśliwy ode mnie, gdy ten transfer został potwierdzony. Byłem absolutnie zachwycony - podkreślił Postecoglou. - Nie powiedziałbym, że jestem zaskoczony [jego grą - przyp. red.]. Jestem szczęśliwy z powodu piłkarza, jakiego mam.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ange Postecoglou tego lata został nowym trenerem Tottenhamu. Wcześniej prowadził Celtic, z którym wygrał mistrzostwo ligi szkockiej w poprzednim sezonie. Dotychczas prowadził londyński klub w trzech oficjalnych meczach Premier League - 2:2 z Brentford, 2:0 z Manchesterem United i 2:0 z Bournemouth. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.