Szok w Premier League! Trener odchodzi trzy dni przed rozpoczęciem sezonu

Do rozpoczęcia nowego sezonu angielskiej Premier League pozostały zaledwie trzy dni, tymczasem klub Wolverhampton Wanderers zdecydował się na szokującą zmianę szkoleniowca! We wtorek wieczorem "Wilki" ogłosiły rozstanie z dotychczasowym trenerem - Hiszpanem Julenem Lopeteguim.

Już za trzy dni, w piątek 11 sierpnia, rozpocznie się sezon 2023/24 najsilniejszej ligi świata - angielskiej Premier League. Na inaugurację rozgrywek, w piątek o godzinie 21:00, dojdzie do starcia beniaminka Burnley ze zdobywcą potrójnej korony w minionych rozgrywkach - Manchesterem City.

Zobacz wideo Ale debiut byłego piłkarza w MMA! "Niejednego koksa pod dyskoteką ubiłem"

Szok w Premier League! Julen Lopetegui opuszcza Wolverhampton trzy dni przed rozpoczęciem sezonu

Jednakże, podczas gdy w praktycznie wszystkich klubach Premier League jest oczekiwanie na pierwszy gwizdek nowego sezonu, w Wolverhampton Wanderers przeszedł czas na... rewolucję! We wtorek wieczorem klub z The Molineux ogłosił rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem, uznanym Hiszpanem Julenem Lopeteguim, z którym rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron.

Julen Lopetegui, który wcześniej prowadził m.in. Real Madryt, Sevillę i reprezentację Hiszpanii, przyszedł do Wolverhampton Wanderers w listopadzie 2022 roku, gdy klub znajdował się na dnie tabeli Premier League. Hiszpan prowadził "Wilki" w 27 meczach oficjalnych, z których wygrał 10, zremisował 5 i 12 przegrał. W lidze zdołał wydostać się ze strefy spadkowej i bezpiecznie zakończyć sezon na pozycji. W Pucharze Ligi Angielskiej dotarł z kolei do ćwierćfinału.

W ostatnim czasie jednak Lopetegui był mocno rozczarowany brakiem letnich wzmocnień klubu z The Molineux. Do klubu dołączyli jedynie 21-letni pomocnik Boubacar Traore z FC Metz, a także wracający po 3 latach do Wolverhampton doświadczony prawy obrońca Matt Doherty z Atletico Madryt.

"Trener i klub wspólnie zdali sobie sprawę i zaakceptowali różnicę w opiniach na pewne kwestie i zgodzili się, że polubowne rozwiązanie kontraktu będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron" - napisał klub Wolverhampton Wanderers w oficjalnym komunikacie.

"W ostatnich tygodniach trwały rozmowy, prowadzone z najwyższym szacunkiem i serdecznością, które dały klubowi czas i przestrzeń na rozpoczęcie prac nad znalezieniem następcy, a jednocześnie zapewniły, że Julen i jego personel mogli kontynuować zaplanowane przygotowania, aby zapewnić drużynie grę być w jak najlepszej formie na rozpoczęcie sezonu Premier League" - dodano.

Ogłoszono także, że wraz z Julenem Lopeteguim z klubu odejdą jego współpracownicy - Pablo Sanz, Juan Peinado, Oscar Caro, Edu Rubio, Borja De Alba Alonso i Daniel Lopetegui. Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi Wolverhampton Wanderers nawet w najbliższy poniedziałek, gdy "Wilki" rozpoczną nowe rozgrywki Premier League wyjazdowym meczem z Manchesterem United. 

Więcej o: