Oficjalnie. Liverpool pozyskał mistrza świata. Dobre wieści dla reprezentanta Polski

Alexis Mac Allister został oficjalnie ogłoszony nowym piłkarzem Liverpoolu. Mistrz świata z Kataru podpisał pięcioletni kontrakt na Anfield. - To niesamowite uczucie i spełnienie marzeń - przyznał 24-latek.

O tym, że Mac Allister ma trafić z Brighton do Liverpoolu, mówiło się już od kilkunastu dni. Informował o tym m.in. Fabrizio Romano. W czwartek oficjalnie potwierdzono te doniesienia. To oznacza też, że Jakub Moder stracił poważnego konkurenta o miejsce w składzie Brightonu.

Zobacz wideo Iga Świątek w półfinale Roland Garros! To nie był łatwy mecz dla Polki

Oficjalnie: Alexis Mac Allister piłkarzem Liverpoolu

Oficjalny komunikat ws. transakcji pojawił się na mediach społecznościowych klubu z Anfield. "Osiągnęliśmy porozumienie ws. transferu Alexisa Mac Allistera z Brighton na zasadzie transferu definitywnego" - czytamy. 24-latek podpisał kontrakt do końca czerwca 2028 roku. 

Piłkarz nie krył zadowolenia z przejścia do Liverpoolu. - To niesamowite uczucie i spełnienie marzeń, że mogę dołączyć do Liverpoolu. Nie mogę doczekać się pierwszego spotkania w nowych barwach - powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

- Chciałem być z nowym zespołem od pierwszego dnia okresu przygotowawczego, więc dobrze, że to całe zamieszanie już za mną. Teraz poznam nowych kolegów. Zrobię wszystko, by rozwinąć się na Anfield i dać radość kibicom - dodał piłkarz.

Hitowe ogłoszenie transferu. Chat GPT ułożył piosenkę dla Mac Allistera

Kilkanaście godzin przed oficjalnym potwierdzeniem transakcji na jednym z Twitterowych kont pojawiła się... piosenka napisana przez chat GPT dotycząca przejścia Argentyńczyka do Liverpoolu. Na melodię utworu "Ecuador" sztuczna inteligencja ułożyła następujące słowa: "Jurgen powiedział, że widział, jak wygrywał z Argentyną i że potrzebuje pomocnika. Teraz mamy Alexisa, Alexis jest majestatyczny, Alexis jest Czerwony!". To nagranie już teraz podbija Internet.

Mac Allister w przeszłości oprócz Brighton reprezentował też barwy Boca Juniors oraz Argentinos Juniors. W grudniu został mistrzem świata w Katarze.

Więcej o: