Świetne wieści dla Santosa. Anglicy zachwyceni reprezentantem Polski. "Zdał test"

"Matty Cash udowodnił, że jest wystarczająco szybki i sprytny, by gasić pożary", "Zdał test" - pisały po meczu Liverpoolu z Aston Villą (1:1) angielskie media. Dziennikarze byli zachwyceni formą Polaka po kontuzji. Solidny występ obrońcy to też znakomita wiadomość dla Fernando Santosa przed zbliżającym się zgrupowaniem Biało-Czerwonych.

Matty Cash zszedł z murawy już w dziewiątej minucie marcowego meczu reprezentacji Polski z Czechami (1:3) - powodem było naciągnięcie mięśnia płaszczkowatego łydki. Wydawało się, że przerwa potrwa tylko tydzień, ale obrońca opuścił aż osiem starć Liverpoolu. Dopiero w minionym tygodniu ponownie pojawił się na murawie i rozegrał minutę z Tottenhamem (2:1). To wystarczyło, by przekonać do siebie trenera. Ten wystawił go w wyjściowym składzie na sobotni mecz z Liverpoolem.

Zobacz wideo Tomasz Kuszczak ocenia reprezentację Polski. Bezkompromisowa opinia

Kapitalny występ Casha. Media pod wrażeniem. "Skuteczny"

Lepiej to spotkanie rozpoczęła Aston Villa, która już w 27. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą Jacoba Ramsey'a. Radość drużyny Unaia Emery'ego trwała do 89. minuty i wyrównania Roberto Firmino. Trudy całego spotkania wytrzymał Cash. Polak skutecznie zatrzymywał ataki Luisa Diaza, a dodatkowo nie popełnił też większych błędów, co doceniły angielskie media.

Jakub Kiwior po meczu z Chelsea Angielskie media grzmią po występie Kiwiora. Dowód na to, że to nie jego pozycja

Portal BirminghamMail.co.uk wystawił mu nawet "7" w skali 1-10, co było jedną z najlepszych not. "Decyzja Emery'ego o wystawieniu powracającego po kontuzji Polaka, była wątpliwa, biorąc pod uwagę podania Alexandra-Arnolda. Ale Cash udowodnił, że jest wystarczająco szybki i sprytny, by gasić pożary" - podkreślili dziennikarze. 

Bardzo dobrze występ Polaka ocenił też portal 90min.com. Przyznano mu "6" i uzasadniono to "skutecznym powstrzymywaniem Diaza przed wykonywaniem celnych zagrań". Taką samą notę wystawił mu portal AstonVillaNews.co.uk. "Zdał trudny test, jakim było zatrzymanie Diaza" - czytamy. Dobrą ocenę Polakowi przyznali też dziennikarze SofaScore - 6,8. Nie podano jednak argumentów takiej decyzji. 

Klub Polaka blisko historycznego sukcesu. Klub Polaka blisko historycznego sukcesu. "Moje największe osiągnięcie"

Cash wraca na boisko. Powołanie coraz bliżej

Stopniowy powrót do formy Casha to też dobra informacja dla Fernando Santosa. Już 12 czerwca rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski, podczas którego Biało-Czerwoni zagrają mecz towarzyski z Niemcami oraz starcie eliminacji do Euro 2024 z Mołdawią. Wszystko wskazuje na to, że obrońca otrzyma powołanie, a solidne występy tylko zwiększają jego szansę. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Jak na razie Cash skupia się na dobrym zakończeniu sezonu z Aston Villą. Angielski klub zajmuje siódme miejsce w Premier League, a do końca sezonu pozostał już tylko jeden mecz. W nim piłkarze Emery'ego zagrają z Brighton. 

Więcej o: