Angielskie media grzmią po występie Kiwiora. Dowód na to, że to nie jego pozycja

Jakub Kiwior nie zebrał zbyt dobrych recenzji za sobotni mecz z Nottingham Forrest. Arsenal przegrał 0:1 i stracił szansę na mistrzostwo Anglii. "Wyglądało na to, że nie wiedział jak grać" - oceniły angielskie media.

Kiwior w sobotnim meczu wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji lewego obrońcy zastępująć Kierana Tierneya i nie zachwycił. Arsenal, choć był faworytem starcia, to przegrał ze zdecydowanie niżej notowanym Nottingham Forrest. Stracona szansa na mistrzostwo kraju z pewnością boli kibiców "Kanonierów". Zwłaszcza że londyńczycy przez znaczną część sezonu byli liderami tabeli.

Zobacz wideo Traktowanie sędziów? Listkiewicz nie kryje oburzenia

Jakub Kiwior oceniony. "Dowód, że to nie jego pozycja"

W pomeczowych ocenach Kiwior nie zebrał najlepszych komentarzy. Niewykluczone, że wpływ na słabszy występ miała właśnie nietypowa pozycja bocznego obrońcy. "Źle wyglądał pod presją piłkarzy Nottingham Forrest" - czytamy w "The Sun", które wystawiło Polakowi czwórkę w dziesięciopunktowej skali.

Spain Soccer La Liga Blisko, coraz bliżej. Tak wygląda tabela strzelców La Liga po golu Lewandowskiego

Podobną ocenę 23-latek otrzymał od dziennikarzy portalu Footballlondon.com. "Reprezentant Polski był dobry w defensywie, ale nie oferował absolutnie nic do przodu, co sprawiło, że lewa strona Arsenalu była praktycznie bezużyteczna w pierwszej połowie. Prawdopodobnie dowód na to, że jego lepszą pozycją jest środkowy obrońca" - czytamy. "Solidny w defensywie, ale nie stwarzał zagrożenia z przodu" - ocenił z kolei "Evening Standard", który wystawił stoperowi piątkę.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl. 

Dość brutalną ocenę Kiwior otrzymał od portalu Goal.com. Dwójka, a więc najgrosza nota w drużynie, została wyjaśniona następująco: "Ledwo widziałem piłkę przy lewym obrońcy. Nigdy nie powinien był tam zaczynać".

Britain Soccer Champions League Manchester City rzuca rękawicę Barcelonie. Zrobi wszystko, by zatrzymać gwiazdę

Podobnie Polaka ocenił portal 90min.com. "Nie przekonał jeszcze jako środkowy obrońca w Anglii, nie mówiąc już o nieznanej roli lewego obrońcy. Wyglądało na to, że nie wiedział, jak grać na tej pozycji" - czytamy. Kiwior otrzymał trzy punkty w dziesięciopunktowej skali.

Arsenal zakończy sezon na drugim miejscu w Premier League. Za tydzień londyńczycy zagrają ostatni mecz w sezonie. W niedzielę 28 maja zmierzą się u siebie z Wolverhampton.

Więcej o: