Harry Kane na ustach całej Anglii. Ukarany za cynizm. "Żenujące" [WIDEO]

Tottenham nie wykorzystał okazji, żeby awansować na trzecie miejsce w Premier League i jedynie zremisował z Evertonem 1:1. Do największej meczowej kontrowersji doszło w 58. minucie, gdy Abdoulaye Doucoure uderzył w twarz Harry'ego Kane'a. Francuz za ten faul wyleciał z boiska, ale reakcja Anglika wywołała kontrowersje.

To było pierwsze spotkanie Tottenhamu po zwolnieniu Antonio Conte. Włocha w roli trenera zastąpił jego wieloletni asystent Cristian Stellini, ale debiutu w Tottenhamie nie będzie wspominał najlepiej. Zespół jedynie zremisował z walczącym o utrzymanie Evertonem. I to mimo gry w przewadze przez ponad pół godziny.

Kane uderzony w czasie meczu. Jego reakcja wywołała burze w Anglii

Gry w przewadze, która była możliwa dzięki nierozważnemu zachowaniu Abdoulaye'a Doucoure'a. Francuz w 58. minucie zaatakował Harry'ego Kane'a.

Sędzia David Coote bez większego zastanowienia ukarał pomocnika Evertonu czerwoną kartką. Jednak w Anglii zawrzało. Wielu ekspertów i kibiców zwróciło uwagę na reakcję gwiazdy Tottenhamu, która miała być przesadzona. Według niektórych Anglik sam miał dopuścić się dwóch fauli chwilę wcześniej.

Zachowanie reprezentanta Anglii skrytykował między innymi Jamie Carragher. Były obrońca Liverpoolu uważa, że Kane przesadził ze swoją reakcją po faulu. Harry Kane nie powinien rzucać się na ziemię po tym faulu. To wciąż może być czerwona kartka za uderzenie w twarz. Jako zawodnik nie rzucałbym się na ziemię po czymś takim - stwierdził.

"W podobny sposób wypowiedzieli się inni eksperci. "Abdoulaye Doucoure zachował się głupio, podniósł lewą rękę, zasłużył na czerwoną, ale Kane przesadził z kontaktem. Wstyd z jego strony" - napisał dziennikarz "Times" Henry Winter. Bezwzględny dla Kane'a był również były piłkarz Chris Sutton. "To żenujące" - skwitował.

Po 10 minutach gry w przewadze Tottenham wyszedł na prowadzenie. Po faulu w polu karnym jedenastkę na bramkę zamienił Harry Kane. Wydawało się, że zespół utrzyma jednobramkowe zwycięstwo do końca, ale 88. minucie czerwoną kartką został ukarany Lucas Moura, a chwilę później fantastycznym uderzeniem popisał się Michael Kane, który ostatecznie ustalił wynik spotkania na 1:1.

Więcej informacji o wydarzeniach w Premier League znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl.