Ujawnili zarobki gwiazd Premier League. Tyle zarabiają w tydzień. Kwoty z kosmosu

Francuski dziennik "L'Equipe" opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy Premier League. W zestawieniu dominują gracze drużyn z Manchesteru. Kwoty, jakie otrzymują tygodniowo, zwalają z nóg.

Jak donosi francuski dziennik, najlepiej zarabiający zawodnicy ligi angielskiej otrzymują pensję przekraczającą 400 tysięcy funtów tygodniowo. Są to trzy gwiazdy grające w jednym mieście - Manchesterze. Dwóch piłkarzy City i jeden gracz United.

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Ile zarabiają piłkarze Premier League? Znamy kwoty

Na miejscu pierwszym znajduje się pomocnik reprezentacji Belgii i Manchesteru City, Kevin De Bruyne. 31-latek może liczyć na comiesięczne przelewy opiewające na kwotę 1,7 miliona funtów, co daje aż 425 tysięcy funtów tygodniowo. Na drugim miejscu znajduje się jego klubowy kolega, Erling Haaland. Norweg zarabia niewiele mniej, bo 402 tysiące funtów tygodniowo, co daje miesięczne przychody w wysokości 1,6 miliona funtów. Aczkolwiek, według angielskich mediów, Haaland zarabia najwięcej w lidze, jeśli weźmiemy pod uwagę bonusy zawarte w jego kontrakcie. 402 tysiące funtów tygodniowo dostaje również bramkarz Manchesteru United, David De Gea. 

Lista najlepiej zarabiających piłkarzy w Anglii. Stawki robią wrażenie

Czwarte miejsce na liście "L'Equipe" należy do Mohameda Salaha, grającego od 2017 roku w Liverpoolu. Piłkarz ten tygodniowo zarabia 373 tysiące euro, a jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez 2 lata, do 2025 roku. TOP 5 zamyka kolejny reprezentant Manchesteru United, Jadon Sancho, który inkasuje tyle samo co Salah.

TOP 5 najlepiej zarabiających piłkarzy Premier League:

  • 1. Kevin De Bruyne (Manchester City) - 425 000 funtów tygodniowo
  • 2. Erling Haaland (Manchester City) - 402 250 funtów tygodniowo
  • 3. David De Gea (Manchester United) - 402 250 funtów tygodniowo
  • 4. Mohamed Salah (Liverpool) - 373 750 funtów tygodniowo
  • 5. Jadon Sancho (Manchester United) - 373 750 funtów tygodniowo

Podobne zestawienie płac "L'Equipe" opublikował w kontekście trenerów. Najlepiej zarabiającym szkoleniowcem okazał się Diego Simeone, który za pracę w Altetico Madryt otrzymuje rocznie aż 34 miliony euro. 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.