Tuchel kompletuje sztab w Bayernie. Twarde negocjacje ws. asystenta. Jasne warunki

Thomas Tuchel kompletuje sztab szkoleniowy w Bayernie Monachium. Niemiec chce współpracować z Anthonym Barrym, z którym spotkał się w Chelsea. Londyńczycy nie mają jednak zamiaru łatwo zgodzić się na odejście utalentowanego trenera.

Thomas Tuchel od piątku jest oficjalnie trenerem Bayernu Monachium. 49-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku zwolnionego Juliana Nagelsmanna. Tuchel ledwo podjął pracę w Bawarii i już zdążył rozpocząć pierwszy pojedynek ze swoim byłym klubem - Chelsea.

Zobacz wideo Robert Lewandowski tłumaczy się ze straty, po której mogliśmy stracić gola

Konkretnie chodzi o trenera - Anthony'ego Barry'ego - który na Stamford Bridge był asystentem Niemca, a obecnie jest w sztabie Grahama Pottera. Tuchel chciałby znów pracować z Barrym, jednak sprawa nie będzie prosta.

Reprezentacja Polski U-19 jedzie na mistrzostwa Europy! Gigantyczne emocje i spektakularny sukces. Kadra U-19 czekała na to 17 lat

Angielskie media poinformowały, że Bayern złożył Chelsea oficjalną ofertę za trenera, jednak ta została odrzucona. Londyńczycy są gotowi rozmawiać z Niemcami na temat Barry'ego, jednak jasno przedstawili swoje warunki. Według angielskich mediów oczekiwania Chelsea są dużo wyższe niż oferta Bayernu.

Tuchel chce w Bayernie byłego asystenta

Na razie nie wiadomo, jak potoczy się sprawa. Nie wiadomo, czy Tuchel będzie naciskał na sprowadzenie Barry'ego, czy w obliczu wysokich kosztów transferu trenera, poszuka innego asystenta. Barry, w porozumieniu z Potterem, do rozwiązania sprawy został odsunięty od sztabu pierwszej drużyny.

36-letni Barry uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów na Wyspach Brytyjskich. Pochodzący z Liverpoolu szkoleniowiec jeszcze nie pracował samodzielnie, ale już miał oferty kilku klubów z Championship. Barry, który w przeszłości grał w niższych ligach angielskich, pracuje w Chelsea od 2020 r. Zanim został asystentem u Tuchela, a później Pottera, najpierw pracował u boku Franka Lamparda. Barry był też w sztabach szkoleniowych reprezentacji Irlandii oraz Belgii u Roberto Martineza.

,eliminacje Mistrzostw Europy Czechy - Polska Lewandowski wysłał ważny sygnał nowym w reprezentacji. Jednoznaczne słowa

Tuchel i Barry pracowali ze sobą w Chelsea od stycznia 2021 r. do września zeszłego roku. Wspólnie wygrali m.in. Ligę Mistrzów i klubowe mistrzostwa świata. Ich drogi rozeszły się po tym, jak Niemiec został zwolniony z klubu po słabym początku sezonu i porażce 0:1 z Dinamem Zagrzeb w Lidze Mistrzów.

Więcej o: