Przyłapano Haalanda na łamaniu prawa. Szczyt nieodpowiedzialności w cacku za 300 tys.

Erling Haaland błyszczy w tym sezonie, zarówno w Premier League jak i rozgrywkach Ligi Mistrzów. Norwegowi powodów do zadowolenia nie brakuje, ale ostatnio został przyłapany na łamaniu prawa. Jak donosi "Daily Mail", wpatrywał się w ekran telefonu podczas jazdy samochodem, wartym ponad 300 tysięcy funtów Rolls Roycem. Grożą mu teraz poważne konsekwencje.

Jak donosi "Daily Mail", największy gwiazdor Manchesteru City prowadził samochód w okolicach Etihad Stadium, korzystając jednocześnie z telefonu. W Anglii taki czyn jest karany sześcioma punktami karnymi oraz grzywną w wysokości 200 funtów. Używanie telefonów w trakcie jazdy zostało zabronione przez byłego sekretarza transportu Wielkiej Brytanii Granta Shappsa, który podczas wprowadzania zmian w prawie zapowiedział zero tolerancji dla takich wykroczeń.

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny ocenia Fernando Santosa: Zespół wierzy

Haalandowi grozi grzywna. Prowadził samochód, korzystając z telefonu

Wszystko wydarzyło się kilka dni po wielkim występie Haalanda, który 14 marca zdobył pięć bramek w zaledwie 57. minut w spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Manchester City wygrał wtedy z RB Lipsk aż 7:0. Przypieczętował tym samym awans do kolejnej rundy rozgrywek, gdzie zmierzy się z Bayernem Monachium. 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Samochód, którym poruszał się 22-latek to nie byle jaka maszyna. Według informacji "Daily Mail" Haaland tamtego dnia widziany był w wartym ponad 300 tysięcy funtów Rolls Roycie Cullinan, produkowanym od 2018 roku. SUV znanej brytyjskiej marki może rozpędzić się do aż 250 kilometrów na godzinę i zdecydowanie jest gratką dla fanów motoryzacji. Na razie nie wiadomo, czy Norweg odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Bez wątpienia nie jest to jednak dla niego dobra reklama. 

Erling Haaland notuje w tym sezonie absolutnie fantastyczne liczby. Wystąpił łącznie w 37 oficjalnych spotkaniach, w których ustrzelił aż 42 bramki i zaliczył pięć asyst. Pierwsze starcie Manchesteru City z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów odbędzie się już 11 kwietnia o godzinie 21:00. Rewanż zaplanowano na 19 kwietnia o tej samej godzinie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.